Підтверджені випадки COVID-19 на 07.07.2020:

49 607

В Україні
(1283 померли, 22193 одужали)

686

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 239 одужали)

1264

На непідконтрольній Донеччині
(77 померли, 558 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Путін спростив процедуру отримання паспорту РФ для мешканців ОРДЛО


image
Фото з відкритих джерел

Президент Росії підписав кілька законів, які спрощують отримання російського громадянства. Деякі пункти, які раніше були обов’язковими для отримання паспорту РФ, тепер не діятимуть. Для мешканців тимчасово окупованих територій України також передбачені послаблення.

 

Про це йдеться на офіційному порталі правової інформації Росії.

Згідно з документом, люди, які мешкають на території ОРДЛО, звільняються від сплати держмита за подачу заяви на отримання російського громадянства. До цього охочі отримати паспорт країни-агресора мали віддати за це 3,5 тис рублів.

Інший закон, який підписав Путін, дозволяє іноземцям отримати паспорт РФ без відмови від попереднього громадянства. До того ж, громадяни України, Білорусі, Молдови та Казахстану можуть отримати російське громадянство без проживання в Росії протягом 5 років. Раніше ця умова була обов’язковою.

Крім того, іноземці, які постійно проживають на території Росії або одружені з громадянами цієї країни, отримуватимуть паспорт РФ у спрощеному порядку.

Нагадаємо, російські паспорти мешканцям ОРДЛО почали видавати ще влітку 2019 року.

24 квітня 2019 року президент Росії підписав указ, який спрощує процедуру оформлення російського громадянства для жителів самоназваних “ЛДНР”.

17 липня того ж року Путін поширив спрощену процедуру отримання російського паспорта на жителів усієї Донецької і Луганської областей.

Станом на 1 січня 2020 року громадянами Росії стали близько 200 тис жителів Донбасу. З них понад 136 тис – жителі тимчасово непідконтрольних українській владі частин Донеччини та Луганщини.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: