10 квітня народні депутати проголосували за повернення додаткових виплат для військових, правоохоронців і працівників ДСНС. Йдеться про надбавку у 30 тисяч гривень, яку у лютому скасували. Віднайти на це гроші планують, зокрема, і обмеживши зарплати високопосадовців.
Про це повідомили народні депутати Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк.
Поправку до законопроєкту №8312 підтримали 277 депутатів. Відтепер додаткові 30 тисяч гривень знов щомісячно виплачуватимуть військовослужбовцям, співробітникам ДСНС, поліцейським — незалежно від того, які завдання покладені на цих людей та в яких районах вони проходять службу.
“Доплати діятимуть до кінця періоду воєнного стану. Доплати повернули не лише військовим, а й працівникам ДСНС та поліцейським. Нарешті справедливість відновлена! Добилися цього“, — написав у своєму телеграмі нардеп Олексій Гончаренко.
Зазначимо, що для військових, які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійснюють заходи з нацбезпеки та оборони, розмір додаткової винагороди складає 100 тисяч гривень.
Як пояснює нардеп Железняк, повернення виплат відбудеться завдяки обмеженню зарплат високопосадовців. З квітня та до завершення воєнного стану їхня зарплата не перевищуватиме 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2023 року. Тобто не більше 67 тисяч гривень.
“І тут головне, щоб повернення надбавок спрацювало: скоріш за все, потрібно змінювати бюджет, обмеження на зарплати до 10 мінзарплат — це дуже мала економія. Навіть на 2% від запланованих видатків не вистачить. Нагадаю, що ми в день на виплати військовим витрачали 2,7 млрд грн. Тому я б поки не так однозначно стверджував, що повернули. Поки правильно буде: “грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ/ДП обмежили до десяти розмірів мінімальної заробітної плати“, — додав Ярослав Железняк.
Нагадаємо, додаткові виплати скасували на початку лютого. Тоді Нацполіція пояснювала, що кошти отримували й ті, хто працював поза зоною бойових дій, а міністр оборони України Олексій Резніков називав причинами змін справедливість та економію. Підтримують і постраждалих. Розмір виплат за поранення під час військової служби відрізняється.
Також ми розповідали, що Верховна рада планує збільшити видатки держбюджету на понад 537 мільярдів. Більша частина цієї суми піде на оборону.