Підтримати
Рада в першому читанні підтримала закон про незаконне збагачення
Фото з відкритих джерел

Верховна Рада за основу у першому читанні підтримала президентський законопроект, яким пропонується збільшити суму різниці між доходами і статками, яка є підтвердженням незаконного збагачення.

 

За відповідний законопроект 11 вересня проголосували 316 народних депутатів.

“Після рішення Конституційного суду ми втратили можливість повернути до бюджету України щонайменше 500 млн грн. І це тільки сума за тими справами, які вже розслідувалися Антикорупційним бюро. Кожного дня, коли незаконне збагачення не є злочином, навіть в цю конкретну хвилину, якийсь чиновник насолоджується майном, придбаним за вкрадені в українців гроші, абсолютно безкарним”, — проголосила з трибуни народна депутатка від Слуги народу Анастасія Красносільська.

В першу чергу законопроект передбачає конфіскацію корупційних активів топ-чиновників. Зокрема, пропонується підвищити мінімум суми збагачення, який дозволяє притягнути до відповідальності.

Законопроект №1031, який вніс президент Володимир Зеленський 29 серпня, передбачає доповнення Кримінального Кодексу статтею 368-5, згідно з якою незаконне збагачення карається “позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років”. 

Попередня стаття, скасована Конституційним судом, передбачала покарання для тих, у кого різниця між доходами і статками становила тисячу неоподатковуваних мінімумів, тобто 960 тисяч гривень.

Згідно з порівняльною таблицею законопроекта, різниця доходів та витрат має бути не понад 204 тис грн, а понад 11,5 млн грн.

Крім того, нардепи вдвічі скоротили строк підготовки законопроекту до другого читання.

Зазначимо, через скасування статті про незаконне збагачення, закрили кілька десятків резонансних справ по всій країні. Зокрема, в Національному антикорупційному бюро заявили, що вимушені були відмовитись від розслідування 65 справ. Та займалися ними не лише НАБУ. Наприклад, закрили також справу голови райради Бахмутського району Євгена Пластуна.Розгляд тягнувся з 2017 року. В середині березня йому мали продовжити запобіжний захід в рамках цієї справи. Однак її закрили.

Читайте також:


Завантажити ще...