Радіодиктант національної єдності-2024. Фото: Вільне радіо
Радіодиктант національної єдності-2024. Ілюстративне фото: Вільне радіо

У 2024 році українці писатимуть радіодиктант національної єдності у п’ятницю, 25 жовтня. Авторкою тексту щорічної ініціативи стане письменниця Оксана Забужко, а читатиме текст музикант та військовий Павло Вишебаба. 

Про це повідомляє Українське радіо. 

Коли та де слухати радіодиктант національної єдності-2024

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності відбудеться у п’ятницю, 25 жовтня об 11:00 — до Дня української писемності та мови. 

Його транслюватиме український суспільний мовник:

  • на хвилях Українського Радіо та “Радіо Культура”;
  • наживо в ефірі телеканалу “Суспільне. Культура”;
  • на YouTube-каналі Українського Радіо;
  • на Facebook-сторінках видання “Суспільного. Новини”.

“Уже втретє українці пишуть радіодиктант під час повномасштабного вторгнення: в укриттях, школах, університетах, на роботі, навіть на фронті. Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце, долучились до сотень тисяч людей у всьому світі під час написання радіодиктанту”, — поділилась координаторка радіодиктанту Юлія Шелудько.

Хто став авторкою та читцем радіодиктанту-2024

 

Авторкою цьогорічного тексту для радіодиктанту стала Оксана Забужко — українська письменниця, феміністська літературознавиця, поетеса, есеїстка, публіцистка, викладачка та політична активістка.

Її твори перекладені понад 20 мовами в Австрії, Болгарії, Італії, Ірані, Нідерландах, Німеччині, Польщі, росії, Румунії, Сербії, США, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції, а роман “Польові дослідження з українського сексу” став першим бестселером незалежної України та дав старт українському книжковому ринку.

Водночас читатиме текст Павло Вишебаба — військовий, поет, музикант та громадський діяч. Мобілізувався до лав ЗСУ з початком повномасштабного російського вторгнення. Чоловік є автором книги віршів “Тільки не пиши мені про війну”, виданої у 2022 році.

Що відомо про радіодиктант національної єдності 

Це традиційна щорічна загальнонаціональна акція, яка присвячена українській мові та завжди пов’язується з Днем української писемності та мови. Уперше радіодиктант пройшов 2000 року, а тепер він став чи не найбільш масштабним осіннім флешмобом в Україні.

Диктант складається зі 100-120 слів. Текст для нього замовляється спеціально. У ньому немає авторських знаків або суперечливих орфограм, але при тому їхня загальна кількість висока, тому написати радіодиктант без помилок непросто.

Зазвичай найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі закладів освіти. Проте щороку радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій.

Нагадаємо, у 2023 році радіодиктант проводили 27 жовтня. Тоді його авторкою була письменниця Катерина Калитко, а читав текст актор Олексій Гнатковський


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...