Підтримати
Зображення до посту Редакція Вільного радіо щороку відправляє у смітник 134 кг пластику. А ви? (Експеримент)
Фото: з відкритих джерел

Через онлайн-калькулятор ми підрахували скільки обгорток, пакетів і інших побутових відходів щороку потрапляє у смітник від нашої команди. Виявилось, що ми дуже по-різному ставимось до екології — хтось за її збереження, а хтось — фанат поліетиленових пакетів. Як ми перевіряли себе та де свою кількість пластику можете порахувати ви — читайте в нашому матеріалі. 

 

Для підрахунку ми використали Plastic Footprint Calculator

  1. Тож, найбільше відходів, які довго розкладаються, викидає журналістка Діана Шароді. За даними калькулятора, за рік вона викидає 59,3 кг. Якщо використане пластикове сміття за три роки складати в одному місці, то можна буде побудувати маленький (або не дуже) острівець на річці Бахмутка. А якщо здавати це на переробку, можна виручити трохи більше ніж 200 гривень і зберегти екологію.
  2. Редакторка Анна Сердюк використовує ще втричі менше пластикових виробів і викидає всього 19,4 кг щороку. Анна взяла за звичку ходити до супермаркета з рюкзаком, аби не купувати пакети. А також — набирати воду в одну тару, аби не платити щоразу за нову пляшку. Крім того, вона майже не користується косметикою, тож і купи пластикових баночок в душі не накопичує. Ці методи допомагають зекономити гроші та зменшити негативний вплив на природу.
  3. Звукорежисер Кирило Нікулін споживає товари, які дають 14,3 кг пластикових відходів на рік. Його девіз “Я просто не купую зайвого!”. У нього вдома точно є пакет з пакетами, однак ця скарбничка не накопичується, а постійно використовується.
  4. Директорка Вільного радіо Анастасія Шибіко намагається купувати великі пляшки замість маленьких і надає перевагу паперовим стаканам для напоїв. Це допомагає їй зберігати природу і викидати на смітник всього 10,5 кг пластику на рік.
  5. Але найбільш економним в редакції виявився Олександр Червоненко. Супергерой? Так! Людина-паперова сумка! На питання касира в супермаркеті “Чи треба пакет?” він завжди відповідає “У мене свій”, а м’ясо, рибу чи крупи набирає у багаторазову пластикову ємність. Тож за рік накопичується всього лише 8,4 кг пластику.

Пластик в природі

Пластик розкладається десятки років. А виробляють його все більше. Часто він зручний у використанні, тож ми купуємо його і викидаємо. Знову і знову. За повідомленням National Geographic, бізнесмен з Даласу Віктор Весково занурювався на дно Маріанського жолоба в підводному апараті 28 квітня 2019 року. Занурення провели в рамках експедиції «П’ять глибин».

Редакція Вільного радіо щороку відправляє у смітник 134 кг пластику. А ви? (Експеримент)

Окрім нових видів ракоподібних, дослідник знайшов там поліетиленовий пакет. Як він опинився на глибині 10 тисяч метрів  — ніхто не знає. Це показує рівень забруднення планети. 

Трансляція розкладання пляшки

Всесвітній фонд дикої природи WWF запустив пряму трансляцію, під час якої в режимі реального часу можна буде спостерігати, як розкладається пластикова пляшка. Стрім триватиме 450 років! 

Таким чином WWF закликає уряди країн укласти глобальний договір, щоб запобігти забрудненню океану пластиковими відходами. Деякі міста і країни відмовляються від одноразових соломинок, пакетів, боксів для упаковки тощо. Але таких наразі мало. 

Як врятувати всесвіт?

Здається, все просто: аби допомогти врятувати планету від пластику, не потрібно володіти надприродними силами треба просто віддавати пластикові відходи на переробку. Сортування сміття все більше набирає популярності. Як це робити?

Місяць ми збирали та сортували сміття і ще місяць пробували його здати. Та в Бахмуті не лише незручний графік роботи спеціальних пунктів, а і ціни на роздільне сміття — копійчані. Про контейнери для сортування, про пункти прийому вторсировини і де їх шукати, про ціни на сміття та про наші пригоди — читайте за посиланням.

Редакція Вільного радіо щороку відправляє у смітник 134 кг пластику. А ви? (Експеримент)

Крім того, парки, сквери та організовані звалища мають дещо спільне — вони зберігають після людей сміття. І зберігають роками, а подекуди століттями. Чи знаєте ви, яке ваше сміття залишиться ще й вашим правнукам? Пройдіть наш короткий тест та перевірте, наскільки добре ви усвідомлюєте власний вплив на довкілля.

Читайте також:


Завантажити ще...