“Реформуємо навмання” або за яким принципом в Бахмуті виділили гроші на розвиток туризму

Діана Шароді
2018-12-06 18:00

image

28 листопада на сесії Бахмутської міської ради затвердили виділення 587 тисяч гривень на туристичний розвиток Бахмута в наступному році. З них  100 тисяч гривень на мобільний додаток та сайт, які б допомагали туристам і місцевим орієнтуватися у важливих культурних та історичних пам’ятках Бахмута.

Як пояснила Начальник управління економічного розвитку Бахмутської міської ради Марина Юхно, такі цифри вивели проаналізувавши середні ринкові ціни на такі послуги.

“При формуванні програми ми моніторили пропозиції через інтернет, ті фірми, які вже займаються таким видом послуг. І орієнтовна ціна була взята звідти. Якщо вона буде менше, зрозуміло це буде менше, це ж договірні взаємини. Якщо це буде набагато більше, то будемо просити тоді внести зміни в програму”, — прокоментувала Юхно.

Розробника обиратимуть через тендерну систему Prozorro.

Журналісти Вільного радіо зробили запит на технічне завдання проекту,  але нам відповіли, що його немає. І розроблятимуть його лише наступного року. Тож за яким принципом вираховували закладену сумму?

У запиті нам відповіли, що “орієнтовна сумма сформована згідно з ринковими цінами на ринку IT-послуг”. При цьому, які параметри при цьому враховували — невідомо.

Зазначимо, що ціни на розробку мобільних додатків та сайтів дуже коливаються. Тож, саме від заданих параметрів можна встановити приблизну вартість.

Додамо, що ми проконсультувалися із розробниками сайтів та з’ясували, що на таку суму сайт має бути:

  • розроблений з нуля на власному сервері, з власними налаштуваннями;
  • дизайн має бути унікальний;
  • сайт має бути адаптований до підтримки застарілих браузерів та мобільного додатку;
  • написаний певною “мовою” програмування, що передбачає дуже швидке завантаження матеріалів;
  • крім того — сайт має бути мінімум двома мовами: англійською і українською, адже сам туризм передбачає покращення умов для гостей міста.

До прикладу один із оптимізованих і зручних у використанні сайтів напрямку туризму.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: