Реклама – лише державною мовою: в Україні набув чинності новий закон


image
Фото з відкритих джерел

З 16 січня майже вся реклама в українських ЗМІ має бути лише державною мовою. Про нові правила та винятки – читайте далі.

 

Про це йдеться на офіційному сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Стаття 32 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” передбачає, що вся реклама на телебаченні, радіо та у друкованих виданнях має виконуватись українською мовою.

Водночас є декілька винятків, які дозволяють розміщувати рекламу іншою мовою. До таких випадків належать:

  • Телерадіоорганізації закордонного мовлення й телерадіоорганізації, які ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із державною мовою. Їм дозволяється розміщувати рекламу офіційними мовами Євросоюзу.
  • Друковані ЗМІ, які видаються однією з офіційних мов ЄС. Вони можуть розміщувати рекламу тією мовою, якою публікуються матеріали видання.

За недотримання закону порушникам загрожує штраф від 3400 до 5100 гривень. Ті, хто скоїв порушення вперше, можуть обійтися штрафом.

Для довідки:
Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” набув чинності 16 липня, через два місяці після опублікування. Документ покликаний врегулювати застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя.

Нагадаємо, під час передвиборчої кампанії до парламентських виборів журналісти Вільного радіо аналізували агітацію політиків та партій. Більшість реклами була російською.

Схожа ситуація була з плакатами політиків та чиновників до 9 травня

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: