Зображення до посту Рештки одвічного українофоба Столипіна пропонують обміняти на українських полонених військових
Могила Петра Столипіна. Фото: ТСН

У Києво-Печерській Лаврі висловили ідею щодо внесення в обмінний фонд останків російського державного діяча та українофоба Петра Столипіна. Їх пропонують поміняти на українських полонених воїнів.

 

Про цей йдеться в репортажі ТСН.

 

Російський державний діяч Столипін похований на території київської святині — навіть попри те, що він за життя заперечував українську державність як таку. 

На думку директора державного музею-заповідника “Києво-Печерська лавра” Максима Остапенка, вже час розпочинати суспільний діалог про те, що потрібно робити із рештками.

Одна з ідей — внести їх до обмінного фонду, як би це не виглядало і не звучало. У нас є загиблі герої, у нас є живі герої, які перебувають у полоні, у нас є наші українські видатні діячі, які перебувають у межах РФ, і ніхто не знає, де вони перебувають. Якщо ми кажемо, що розпочався процес справжньої незалежності України, він має починатися в тому числі з повернення наших символів і наших діячів“, — говорить Остапенко.

Свого часу, на початку ХХ століття, у Києві навіть був пам’ятник Столипіну, але його спіткала ганебна доля. 

Для довідки:
З початком Української революції, навесні 1917 року, в Україні розпочалися стрімкі процеси державотворення та піднесення українського національно-визвольного руху. Пам’ятник же Столипіну на центральному майдані Києва був яскравим символом ненависного українцям російського самодержавного режиму.

Під час підготовки до Свята Свободи в березні у Києві на Хрещатику пройшла масова українська маніфестація. Кульмінацією акції став “народний суд” над Петром Столипіним. Навколо монументу збудували імпровізовану шибеницю. Фігуру Столипіна за допомогою металевих лебідок спочатку підвісили над постаментом, а згодом скинули на землю.

Після знесення бронзова статуя Столипіна багато років пролежала разом із брухтом на заводі “Арсенал”, а згодом її перетопили.

Знесення пам’ятника Столипіну в 1917 році можна вважати одним із яскравих прикладів деколонізації України.

Нагадаємо, від 15 листопада 2023 року Києво-Печерська лавра перейшла на основний для Православної Церкви України календар. Для України це стало черговим етапом відмови від російської спадщини.

Нещодавно у ПЦУ вилучили з Церковного календаря день пам’яті російського князя Олександра Невського, якого вшановували 23 листопада. Натомість на цю дату встановили додатковий день вшанування пам’яті преподобного Олександра, першоначальника обителі “Невсипущих”.


Завантажити ще...