Верховна рада вже пішла на новорічні канікули. В 2018 році більше не буде засідань під куполом. Тож журналісти Вільного радіо зібрали інформацію про те, як вони працювали. Вже за півроку у Верховну раду будуть нові кандидати, а деякі чинні нардепи спробують знову зайняти свої крісла. Але чи гідні вони представляти свої округи? І як це доводять в роботі?
Перше місце в рейтингових показниках зайняв Лубінець Дмитро Валерійович (виборчий округ №60)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України він був присутній 131 раз (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи). Тобто не пропустив жодного засідання за рік.
- Щоправда за даними письмової реєстрації цифри відрізняються: присутній – 126, відсутній з поважних причин – 0, відсутній з невідомих причин – 1 раз.
За цей рік Лубінець був найефективнішим депутатом з Донеччини. Він подав 27 законопроектів і 8 з них ухвалили.
На другому місці ми закріпили Єфімова Максима Вікторовича (виборчий округ №48)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України був присутній – 104 рази, відсутній – 27 разів(за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- При цьому, за даними письмової реєстрації: присутній – 34, відсутній з поважних причин – 0, відсутній з невідомих причин – 93 разів.
Та попри прогули, Єфімов – співавтор 21 законопроекта. Три з них таки ухвалили.
Тарута Сергій Олексійович (виборчий округ №58)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України присутній – 113, відсутній – 18 разів (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- За даними письмової реєстрації: присутній – 99, відсутній з поважних причин – 0, відсутній з невідомих причин – 28.
За цей рік подав 15 законопроектів і 2 з них ухвалили.
Солод Юрій Васильович (виборчий округ №47)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України присутній – 106, відсутній – 25 разів (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- Кардинально відрізняється це від даних письмової реєстрації, де він: присутній – 15, відсутній з поважних причин – 0, відсутній з невідомих причин – 112 разів.
Солод значиться у співавторстві аж 30 законопроектів, але жоден з них не ухвалили.
Недава Олег Анатолійович (виборчий округ №53)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України присутній – 41, відсутній – 90 разів (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- За даними письмової реєстрації: присутній – 60, відсутній з поважних причин – 0, відсутній з невідомих причин – 67 разів.
Його прізвищем підписані 21 законопроект і жоден з них так і не став законом.
Сажко Сергій Миколайович (виборчий округ №59)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України присутній – 119, відсутній – 12 разів (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- За даними письмової реєстрації: присутній – 114, відсутній з поважних причин – 6, відсутній з невідомих причин – 7 разів
Сажко значиться в авторах 20 законопроектів. Та всі виявились не підходящими. Жоден не ухвалили.
Гєллєр Євгеній Борисович (виборчий округ №50)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України присутній – 126, відсутній – 5 разів (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- За даними письмової реєстрації: присутній – 123, відсутній з поважних причин – 0, відсутній з невідомих причин – 4 разів.
При такій регулярності відвідин Верховної ради, Гєллєр значиться співавтором 9 не прийнятих законопроектів.
Матвієнков Сергій Анатолійович (виборчий округ №57)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України присутній – 125, відсутній – 6 разів (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- За даними письмової реєстрації: присутній – 119, відсутній з поважних причин – 0, відсутній з невідомих причин – 8 разів.
Законопроектів Матвієнков з колегами подав 5, але їх не ухвалили.
Звягільський Юхим Леонідович (виборчий округ № 45)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України присутній – 53, відсутній – 78 разів (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- За даними письмової реєстрації: присутній – 56, відсутній з поважних причин – 1, відсутній з невідомих причин – 70 разів.
При цьому, цей нардеп значиться в співаторах 4 не успішних законопроектів.
Шкіря Ігор Миколайович (виборчий округ №52)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України присутній – 113, відсутній – 18 разів (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- За даними письмової реєстрації: присутній – 21, відсутній з поважних причин – 0, відсутній з невідомих причин -106 разів.
При такій різкій відмінності показників присутності на роботі, тобто у Верховній раді, Шкіря в цьому році також не брав участь і в законотворчій діяльності. З його прізвищем немає жодного зареєстрованого законопроекта за рік.
Таким само “активним” був і Омельянович Денис Сергійович (виборчий округ №49)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України присутній – 6, відсутній – 125 разів (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- За даними письмової реєстрації: присутній – 26, відсутній з поважних причин – 0, відсутній з невідомих причин – 101 раз.
Прогульник від Костянтинівки також не подав жодного законопроекту за цілий рік.
Гірше нього себе проявив хіба що нардеп-втікач Клюєв Сергій Петрович (виборчий округ №46)
- На пленарних засіданнях Верховної Ради України був присутній – 0, відсутній – 131 раз (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи)
- За даними письмової реєстрації: присутній – 0, відсутній з поважних причин – 0, відсутній з невідомих причин – 127 засідань в цьому році.
Законопроектів – 0.
Зазначимо, Сергій Клюєв – колишній член “Партії регіонів” та один з тих, хто голосував за диктаторські закони “16 січня”. Він підтримував Януковича та опинився у санкційному списку Євросоюзу. 3 червня 2015 року Верховна Рада дозволила затримати і судити Сергія Клюєва. Відразу після цього він намагався вилетіти до Австрії. Він не з’явився на допит у Генпрокуратуру, а потім стало відомо, що політик зник – його місцезнаходження наразі невідоме. Клюєв за дорученням Генпрокуратури оголошений в розшук СБУ, а МВС розмістило про це інформацію на своєму сайті.