У відео вони звинувачують ЗСУ в обстрілах Авдіївки, зізнаються у тому, що протягом двох років чекали на російські війська та не згадують про долю внучки.
Про це повідомив народний депутат України від Донеччини Муса Магомедов у своєму каналі в телеграмі.
Бабуся та дідусь 6-річної Еліни, яка у ніч на 11 січня 2023-го померла в Авдіївці від серцевого нападу, знялися в сюжеті пропагандистського російського “медіа” Russia Today. Рідні Еліни з тимчасово окупованого міста поділилася з пропагандистами радістю від захоплення Авдіївки та сказали, що роками чекали на російські війська, каже Муса Магомедов.
Згідно з інформацією від представників місцевої влади, 6-річна Еліна померла від серцевого нападу, спричиненого, ймовірно, тяжкими умовами життя у прифронтовому місті, головними з яких були російські обстріли.
Дівчинка жила у підвалі разом з бабусею та дідусем, поки мати дитини була на заробітках. Її батька вже не було. Рідні Еліни категорично відмовлялися від переселення на захід, а влада тоді, в січні 2023-го року, не мала повноважень на примусову евакуацію дітей з Авдіївки.
У коментарі для пропагандистів з RT люди, яких Муса Магомедов називає бабусею та дідусем дівчинки, розповіли, чому не евакуювалися самі та, ймовірно, не евакуювали дитину.
“Ми кожну хвилину слухали російське радіо, у нас була радіохвиля. І два роки ми слухали не лише російське радіо, але і радіо “ДНР”. Ми слухали й чекали. Чекали, чекали та чекали, та, коли нам сказали, що ЗСУ відходять, ми просто не могли повірити навіть, що нарешті ми побачимо доньку, нарешті ми поїдемо додому, в Донецьк. Нарешті станеться те, чого ми чекали”, — розповіла російському пропагандисту нібито бабуся померлої Еліни.
Окрім цього, у коментарі для RT ці нібито жителі тимчасово окупованої Авдіївки звинуватили ЗСУ в обстрілах міста для того, щоб з нього швидше евакуювалися цивільні.
Нагадаємо, у Дніпрі запрацював новий гуманітарний простір для переселенців з Донеччини. Переселенцям обіцяють там надавати різні види підтримки, спрямованої на задоволення не лише гуманітарних потреб, а й культурних та психологічних.