Рідні оборонців “Азовсталі” просять журналістів відвідати бійців в Оленівці та показати умови там
Фото: Скріншот: відео каналу окупантів

Представники Асоціації родин захисників “Азовсталі” записали відеозвернення, в якому просять міжнародних журналістів відвідати колонію в Оленівці на окупованій території та показати реальні умови перебування і стан оборонців Маріуполя, які там знаходяться. 

Про це повідомляє Асоціація родин захисників “Азовсталі”.

“Асоціація родин захисників “Азовсталі” звернулася до представників міжнародних ЗМІ із закликом відвідати колонію в Оленівці на окупованій території та створити сюжети про наявні умови перебування та стан захисників Маріуполя, які там знаходяться. Кохані та родичі оборонців “Азовсталі” закликають журналістів показати світові правду щодо реальності, в якій зараз перебувають їхні рідні, адже багато з них навіть не чули їхнього голосу з того самого моменту, як бійці покинули “Азовсталь”, — йдеться в повідомленні. 

Як повідомляє наречена одного із захисників “Азовсталі” Ганна Науменко, з 20 травня вона не має зв’язку зі своїм нареченим. Весь час він знаходиться поза зоною досяжності.

“Вже останній тиждень на “Азовсталі” він (її наречений — ред.)  почав ділитися тим, що важко. До цього він завжди писав — все добре, все гарно, все нормально. Тримаємося. Вистоїмо”, — розповідає наречена бійця полку “Азов” Дмитра Данілова  про останні повідомлення від нього. 

З того часу рідні та близькі не мають зв’язку з оборонцями Маріуполя, вони не знають — де зараз знаходяться їхні чоловіки та наречені, і що з ними наразі відбувається.

“Згідно з Женевською конвенцією, вони (оборонці Маріуполя — ред.) мають право 2 рази на тиждень телефонувати родичам, повідомляти, що з ними все добре. Зв’язку не було жодного разу”, — зазначає сестра командира 36 бригади морської піхоти Тетяна Харько.

Після виходу з Маріуполя деякі його оборонці змогли зв’язатися зі своїми рідними  лише один раз. І то це була коротка розмова по мобільному, яка тривала 30 секунд та мала безліч перешкод.

Рідні та близькі захисників Маріуполя хвилюються за них. Вони покладають свої надії на представників Червоного хреста, які слідкують за умовами, в яких перебувають бійці.  

“Червоний хрест мав бути присутній при евакуації. Взагалі Червоний хрест має бути відповідальний за те, що там відбувається. Вони мають перевіряти, як вони харчуються, як вони сплять, чи застосовуються до них якісь тортури чи не застосовуються, тому це задача, в першу чергу, Червоного хреста. Я звертаюся до представників Червоного хреста українського, який має вплинути на міжнародний Червоний хрест”, — зазначає сестра начальника штабу полку “Азов” Сандра Кротевич.

За даними Асоціації родин захисників “Азовсталі”, за 100 днів війни  увага до теми оборони Маріуполя в інтернеті зменшилася у 22 рази у порівнянні з початком російської агресії. Сандра Кротевич вважає, ця тема наразі має  бути на першому місці в ЗМІ, адже це яскравий приклад геноциду українців. 

“Я звертаюся до всіх журналістів із закликом того, щоб ви постійно розповідали і не давали зійти зі шпальт темі “Азовсталі”. Адже там хлопці стояли до кінця і з ними творили таке, що не творили більше в жодному місті України і в жодному місті світу. Це геноцид українського народу”, — додає Сандра Кротевич. 

З таким же проханням звертається до міжнародних журналістів дружина командира полку “Азов” Катерина Прокопенко:

“Закликаємо міжнародних журналістів, щоб вони мали сміливість приїхати туди (в Оленівку — ред.) і все ж таки показати нам, з якими умовами маємо справи насправді”.

Вона також просить українську державу захистити захисників Маріуполя в місцях нинішнього перебування.  

“Зараз одна з наших місій — кричати про те, що потрібні моніторингові комісії. Солдати виконали свій обов’язок, вони виконали все, щоб захистити нашу країну, зробили все для цього. І тепер обов’язок держави — зробити все, щоб захистити їх там. Ми розуміємо, які методи може Росія використовувати. Ми знаємо про всі ці методи. Ми хочемо, щоб цього не було, бо наші солдати цього не заслуговують”, — говорить дружина командира полку “Азов” Катерина Прокопенко. 

Нагадаємо, кілька тижнів тому військові ЗСУ, які боронили маріупольський комбінат “Азовсталь”, здалися в полон окупантам. Операцію провели в межах домовленостей. Зараз у російському полоні можуть перебувати понад 2,5 тисячі українських бійців.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...