Рік можливостей

5 грантів, на які можна податися у 2020 році
Ми зібрали добірку з п'яти грантових програм, на які можна подати заявки вже в січні 2020 року. Варіанти є для студентів, ветеранів російсько-української війни, митців та навіть ОТГ. Тож, для вас цей рік може стати роком можливостей. Умови кожної з програм читайте далі.

1
"Інклюзивне мистецтво" – це грантова програма Українського культурного фонду для митців з інвалідністю та тих, хто створює для них культурні продукти. Проєкт покликаний залучати людей з інвалідністю до культурно-мистецького життя в країні та просувати інклюзивне мистецтво у суспільстві.
Хто може податися: Юридична особа або ФОП, зареєстровані в Україні. Обов'язковою умовою є досвід діяльності у культурній сфері.
Заявки прийматимуть до: 15 січня 2020 року.
У програмі є три напрямки, або ЛОТи, за якими можна зареєструватися:
1
Підтримка митців з інвалідністю
За цим напрямком приймають заявки від людей, які мають інвалідність та які є авторами або учасниками культурно-мистецьких проєктів.
Ця людина має презентувати власний культурний продукт або під час проєкту створити його. Також у цих проєктах можна залучати людей з інвалідністю до створення культурного продукту. Наприклад, ви режисер, ви хочете поставити виставу і деякі ваші актори будуть митцями з інвалідністю, тоді ви можете подаватися на цей ЛОТ
– розповіла менеджерка програми "Інклюзивне мистецтво" Аліна Козинська під час вебінару, присвяченого програмі.
Зокрема, податися можуть режисери або актори вистав, письменники або художники.

На розвиток творчого потенціалу людей з інвалідністю виділяють 15 мільйонів гривень. Митцям пропонують грант у розмірі від 100 тисяч до мільйона гривень.

З детальною інструкцією можна ознайомитись за посиланням.

2
Інклюзивний культурний продукт
Під цей напрям підпадають ті, хто створює культурні продукти для людей з інвалідністю, а також полегшують їхній доступ до мистецтва.
Культурний продукт має бути інклюзивним у широкому значенні. Тобто, ви можете брати вже створені продукти і робити їх інклюзивними. Наприклад, ви можете взяти вже готову книгу і зробити її зі шрифтом Брайля. Або ж ви можете створити її від самого початку. Також ви можете зробити аудіодескрипцію до фільму, ви можете перекладати вистави жестовою мовою
– пояснює Аліна Козинська.

Для таких проєктів у програмі передбачені 10 мільйонів гривень.

Важливо, що за цим напрямом розглядатимуть заявки лише від юридичних осіб, які станом на 1 листопада 2019 року зареєстровані в Україні не менше, ніж 2 роки. У разі схвалення проєкту вони можуть отримати від 100 до 500 тис грн.

Більше інформації до цієї конкурсної програми можна переглянути тут.
3
Інклюзивне суспільство
Участь у цій частині програми можуть взяти проєкти, які за допомогою мистецтва сприяють вихованню в суспільстві поваги до прав людей з інвалідністю.
Це проєкти, які висвітлюють тему інклюзивності у суспільстві. Це може бути виставка, вистава, спеціальний проєкт, VR-проєкт. Це може бути промо-кампанія вже відомого митця з інвалідністю
– каже менеджерка програми "Інклюзивне мистецтво".
Учасники цього конкурсу також мають бути зареєстровані як юридична особа мінімум 2 роки.

Загальний фонд напряму – 5 мільйонів гривень. Переможці конкурсу отримають від 100 до 500 тис грн.

Докладніше про умови цього конкурсу дивіться тут.
Програма розроблена у співпраці з Британською Радою в Україні в рамках мистецької програми "Unlimited: Making the Right Moves".

2
Проєкт Міжнародної організації з міграції (МОМ) "Життя після конфлікту: Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей" допомагає учасникам та учасницям бойових дій у відкритті власної справи.
Хто може податися: Поки що участь у програмі можуть взяти ветерани, які мешкають у трьох пілотних областях України – Київській, Дніпропетровській та Львівській.
Заявки прийматимуть до: 20 січня 2020 року.
У рамках цієї програми з учасниками та учасницями проведуть дводенні бізнес-тренінги, де розкажуть, як розпочати та розвивати власну справу. Після цього вони матимуть два тижні, щоб скласти бізнес-план. За результатами захисту ветерани та ветеранки конфлікту на Донбасі зможуть отримати грант до 1000 євро. При цьому, гроші мають піти на придбання обладнання, необхідного для розвитку підприємництва.
Кожному з переможців нададуть консультанта, який допоможе у відкритті й розвитку бізнес-справи.
Організатори проєкту будуть надавати пріоритет тим заявникам, які на момент подачі заявки не мають постійного місця роботи або мають низьку зарплату або часткову зайнятість. Крім того, вищі шанси стати учасником програми матимуть ветерани або ветеранки, які самі виховують дітей, утримують багатодітні родини або мають інвалідність.

Анкету на участь у програмі ви можете заповнити, перейшовши за посиланням.

Щоб дізнатись більше про умови програми, звертайтеся за телефоном гарячої лінії МОМ 0-800-215-025. Телефони працюють з понеділка по п'ятницю з 10 ранку до 17:00.


Проєкт "Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей" впроваджується Агентством ООН з питань міграції (МОМ) та фінансується Європейським Союзом.

3
Школа громадського лідера "Нова Україна" запрошує на безкоштовне навчання ініціативних людей, готових змінювати громадське життя країни на краще.
Проєкт підтримує ідеї для покращення участі громадян у впровадженні реформ на місцевому рівні. На курсах вчитимуть активізовувати канали лобіювання та переконувати місцеву і державну владу в необхідності реформ.
Хто може податися: Учасниками програми можуть стати люди, які мають досвід роботи в організаціях громадянського суспільства (громадських об'єднаннях, профспілках, асоціаціях підприємців, творчих спілках тощо).
Заявки прийматимуть до: 24 січня 2020 року.
Майбутні учні Школи громадського лідера мають цікавитися політикою.
Ми, в першу чергу, розраховуємо на лідерів, які мають потенційне бажання і мотивацію стати не просто громадським лідером, а й брати участь у майбутніх місцевих виборах
– розповів під час прес-конференції керівник проєкту Олександр Чумак.
Організатори курсів хочуть підвищити компетенцію людей, які згодом будуть впливати на громадське життя України.
Якщо десь 5 років тому ми казали про те, що в нас є певна проблема, тому що є багато активних людей з низькими компетенціями, то зараз ситуація змінилася. Багато цих активних людей, прокачавши свої компетенції, навіть зараз знаходяться у парламенті. Країна очікує на місцеві вибори. І наше завдання в тому, щоб цю популістичну тенденцію трохи змінити, заздалегідь працюючи з тими, хто може відповідально мислити проєктно і щось втілювати в життя саме на місцевому рівні
– пояснює головна експертка проєкту, політологиня Юлія Біденко.
Курси проходитимуть у Харкові. Протягом 2,5 місяців учасників програми будуть навчати за наступними напрямками:
Роль представницьких органів місцевого самоврядування в процесі реалізації законних прав та інтересів членів територіальної громади;
Основи публічних комунікацій, ЗМІ. Адвокасі;
Політичні комунікації. Особливості організації виборчої кампанії.
Працюючи в команді, учні за підтримки експертів розроблятимуть соціальні проєкти або проєкти розвитку. Згодом вони матимуть змогу запустити їх та включити до програм соціально-економічного розвитку своїх громад.

Якщо ви хочете стати учасником проєкту, заповніть анкету за посиланням.

Проєкт "Школа громадського лідера "Нова Україна" реалізується за підтримки фонду European Endowment For Democracy.

4
Грантова програма Українського культурного фонду "Культурні столиці України" покликана сприяти розвитку культури в умовах політики децентралізації. Завдяки програмі територіальні громади можуть наблизитися до статусу культурної столиці Європи.
Пріоритетами програми є розвиток культурного туризму і стимулювання почуття приналежності членів однієї громади до їх спільного культурного простору
– повідомила менеджерка проєкту Олександра Горчинська в ході вебінару за темою грантової програми.
Хто може податися: Органи місцевого самоврядування.
Заявки прийматимуть до: 15 січня 2020 року.
У програмі є два ЛОТи. Місцева влада ОТГ може обрати один з них залежно від того, скільки людей мешкає у громаді:
Велика культурна столиця – для громад з населенням понад 100 тисяч людей;
Мала культурна столиця – для громад, в яких проживають менш як 100 тисяч людей.
Щоб взяти участь у програмі, треба розробити кілька проєктів культурно-мистецької спрямованості, які має об'єднувати одна тематика. Ці проєкти громади мають впровадити протягом року. Разом вони складають портфель ініціатив. При цьому, кількість ініціатив для кожного ЛОТу різна.
Для "Великої культурної столиці" мінімальна кількість ініціатив, яку має містити проєкт – це 8. Для "Малої культурної столиці" – 4
– говорить менеджерка програми.
Відповідно, і фінансування для кожного напрямку різне. Так, на перший ЛОТ виділяють 25 мільйонів гривень, а на другий – 15 мільйонів гривень.

Обов'язковою умовою для громад-учасниць грантової програми є співфінансування у розмірі 30% від загальної суми проєкту.

Інструкцію для заявників ЛОТу "Велика культурна столиця" можна переглянути тут.

З умовами участі в ЛОТі "Мала культурна столиця" можна ознайомитися за посиланням.


5
Німецько-українська організація "MEET UP" дає стипендії для подорожі до Німеччини.
Хто може податися: Активні люди, які мають конкретні плани для створення в майбутньому спільних німецько-українських проєктів.
Заявки прийматимуть до: 27 січня 2020 року.
Програма передбачає самостійні подорожі до Німеччини з 1 березня до 31 грудня 2020 року.

Учасники програми отримують на поїздку 760 євро, в які входять витрати на проїзд і проживання, харчування тощо.
Грантодавці профінансують подорожі за такими напрямками:
Ініціювання чи укріплення німецько-українських партнерств;
Дослідницькі поїздки;
Культурний обмін та мистецькі дослідницькі поїздки;
Розбудова нових партнерських відносин у сільській місцевості або між малими містами;
Поїздки журналістів/ок або блогерів/ок;
Активна участь у професійних заходах;
Інші ідеї та проєкти.
Однак є й напрямки, на які не можна отримати гроші від програми. Це мовні курси, екскурсії, поїздки без планів розбудови партнерства.

Після поїздки учасники конкурсу мають зробити короткий звіт про свою подорож, а також створити творчий проєкт за результатами візиту до Німеччини. Це може бути відеоблог, серія світлин, стаття, інтерв'ю, веб-сайт або інший креативний формат.

Щоб подати заявку, переходьте за посиланням.

Програма впроваджується за підтримки неурядової організації "MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді".
2238
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор