Підтверджені випадки COVID-19 на 09.07.2020:

51 224

В Україні
(1327 померли, 23784 одужали)

748

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 258 одужали)

1319

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 594 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Росія має забезпечити захист мешканців тимчасово окупованих територій від COVID-19, – МЗС


image
Фото: УНІАН

Україна вимагає від Росії забезпечити захист населення ОРДЛО і Криму від поширення коронавірусної інфекції, а також дати доступ до цих територій міжнародним організаціям.

 

Про це повідомляють у прес-службі Міністерства закордонних справ України.

Як зазначається, через збройну агресію з боку РФ українська сторона не може надати допомогу людям, які мешкають на непідконтрольних частинах Донбасу та в Криму. Крім того, туди не можуть потрапити і представники моніторингової місії ОБСЄ, ООН, Міжнародного Комітету Червоного Хреста та інших організацій. 

Згідно з Женевською конвенцією про захист цивільного населення під час війни, держава-окупант має забезпечити для людей, які мешкають на загарбаній території, задовільні умови охорони здоров’я та санітарії. До того ж, така країна зобов’язана запобігати поширенню інфекційних захворювань та епідемій.

Тож, Київ закликав країну-агресора надавати вичерпну інформацію щодо поширення коронавірусу в ОРДЛО і Криму та надання допомоги місцевим.

Також РФ повинна забезпечити право на життя та доступ до медичного забезпечення незаконно ув’язнених українців, і впустити на тимчасово окуповані території міжнародні моніторингові місії, Червоний Хрест та лікарів.

Відповідну ноту з вимогами до Росії як держави-окупанта направили до Кремля.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: