До таких висновків аналітики Інституту вивчення війни дійшли за підсумками 20 серпня 2024-го. Однак російське військове командування досі вкрай неохоче перекидає сили з Донеччини.
Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни за підсумками 20 серпня 2024-го.
Російське командування, ймовірно, перекинуло в Курську область принаймні частину 11-ї бригади ПДВ. Цей підрозділ станом на кінець липня 2024-го брав участь у штурмах в районі Часового Яру. До таких висновків у ІВВ дійшли на основі повідомлень російських пропагандистів, які публікують відео нібито ударів бійців 11-ї бригади ПДВ по ЗСУ на Курщині.
Окрім цього, аналітики схиляються до думки, що в Курську область російське командування перекинуло й підрозділи 30-го мотострілецького полку, які раніше брали участь у штурмах на півночі Харківської області.
Водночас з цим в ІВВ підтверджують тезу про те, що окупанти відмовляються перекидати сили з найбільш пріоритетних для себе напрямків на Донеччині, додаючи, що на Курщині ЗСУ протистоять значною мірою строковики та нерегулярні сили ЗС РФ.
Український аналітичний проєкт DeepState не фіксує жодних російських просувань в районі Часового Яру з 4 серпня 2024-го (операція ЗСУ на Курщині почалася 6 серпня).
Про позитивний вплив операції на Курщині на Бахмутський напрямок фронту раніше вже повідомляли й деякі військові, зокрема головний сержант 93-ї ОМБр Іван Буряк.
“Кількість штурмів стала значно меншою, але вони не припиняються. Вони більше не такі інтенсивні та масовані: окупанти тепер рухаються малими групами по 2-3 людини. Намагаються накопичити сили, але ми їх знищуємо на підходах завдяки виправній роботі розвідки”, — сказав Іван Буряк 14 серпня.
Зранку 6 серпня 2024-го, за повідомленнями російських пропагандистів і посадовців, окремі підрозділи ЗСУ прорвали україно-російський кордон та увійшли на територію Курської області Росії, займаючи населені пункти та беручи в полон російських окупантів на їхній території.
Українська сторона не коментувала події на Курщині, зокрема захоплення ЗСУ російського райцентру Суджі, до 12 серпня. Тоді головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України контролюють близько 1000 км² території Росії.
14 серпня Сирський підтвердив, що ЗСУ завершили витіснення російських військ з Суджі, найбільшого населеного пункту легітимної території Росії, де знаходяться українські армійці.
Станом на 20 серпня, згідно з даними головнокомандувача, на Курщині Україна вже контролює 1263 кв. км території та 93 населені пункти.
Нагадаємо, у Міноборони заявили, що нині в Україні близько 930 тисяч військовозобов’язаних заброньовані від мобілізації. За тиждень ця кількість перетне межу в мільйон людей. Водночас мобілізація в Україні не задовольняє потреб війська.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.