Президент Росії Володимир Путін видав указ, яким офіційно визнав “ДНР” та “ЛНР”. Це рішення стало фінальним після кількаденного етапу переговорів та зустрічей.
Про визнання псевдореспублік Володимир Путін оголосив в офіційному зверненні ввечері 21 лютого.
Розпочав з “історичного екскурсу”, як він бачить роль України і етапи її створення.
А тоді перейшов до звинувачень України в тому, що її захопили радикали, а також контролює Захід.
В підсумку зазначив про необхідність для Росії захищатися від НАТО, адже альянс розширюється і хоче зробити Україну плацдармом для нападу на Росію.
Указ має затвердити Рада Федерації Росії. Її засідання відбудеться завтра.
15 лютого російська Держдума ухвалила проект звернення до президента Росії про необхідність визнання т.з. “ЛДНР”.
Проте Путін тоді не підтримав це рішення. Мовляв рішення про статус “республік” має відповідати Мінським угодам.
Разом з тим президент країни-окупанта зазначив, що російська влада повинна враховувати інтереси своїх виборців.
“Депутати парламенту в Росії, так само як і в будь-якій іншій країні, орієнтуються на громадську думку, на думку своїх виборців та тонко її відчувають. У нашій країні переважна більшість людей співчуває мешканцям Донбасу, підтримують їх та сподіваються, що ситуація там докорінно зміниться”, — сказав Путін.
Як пізніше зазначив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, президент розглянув звернення від депутатів Держдуми та взяв його до відома. Але визнання т.з. “ЛДНР” “не корелюється з Мінськими угодами”.
21 лютого на Раді безпеки Росії розглядали звернення лідерів бойовиків Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника щодо офіційного визнання “ДНР” та “ЛНР”.
Володимир Путін попросив очільника МЗС Росії Сергія Лаврова та заступника голови адміністрації президента РФ Дмитра Козака доповісти про свої оцінки ситуації щодо Донбасу.
Козак сказав: “ні Україні, ні Заходу Донбас не потрібен”, а Росія витрачає величезні суми для гуманітарних потреб “ЛДНР”.
“Якщо буде створено прецедент, що якась територія матиме особливий статус, особливі права, повноваження на мовне питання, свою власну міліцію, вплив на українську правоохоронну систему, цей прецедент буде поширений на інші області України. Такий запит є, особливо в західних частинах України”, ㅡ сказав заступник керівника Адміністрації Президента Росії Дмитро Козак.
Путін: Київська влада буде виконувати Мінські угоди?
Козак: При звичайному розвитку подій – не будуть. Не будуть ніколи. Не хочуть. ні по Мінську, ні без Мінська. Вони не хочуть повертати Донбас до складу України.
Додав свою позицію і прем’єр-міністр Дмитро Медведєв: “У разі визнання Донбасу тиск буде надзвичайним, але Росія знає, як цьому протистояти, через деякий час напруга спадатиме“.
Наступного дня на позачергове засідання зібралася Рада Федерації.
Рада Федерації ㅡ це верхня палата російського парламенту. Вона зокрема ухвалює рішення про затвердження Указу президента Росії
Чергове засідання сенаторів мало б бути 2 березня. Але його перенесли. Офіційно повідомляли, що основне питання порядку денного ㅡ підвищення пенсій військовим ветеранам перед 23 лютого.
Через зміну дати в один день будуть засідати одразу дві палати російського парламенту. Таке буває, зазвичай, коли заслуховують звернення президента.
Офіційне визнання Росією незаконних так званих “Л/ДНР” буде означати порушення територіальної цілісності України та веде до запровадження санкцій проти Росії.
Про це раніше під час брифінгу повідомляв міністр оборони України Олексій Резніков:
Тому що навіть устами пітерської правової школи завжди раніше звучало, що Донецька і Луганська область, навіть окуповані їх частини, є Україною. Вони це навіть доводили, розповідаючи нам з вами про нібито внутрішній конфлікт. Так от, якщо вони завтра або післязавтра, або після-після завтра визнають ось ці угрупування терористичні, які називають себе республіками, вони прямо порушать територіальну цілісність і суверенітет України, і це вже буде порушенням норм міжнародного права”, – наголошував Резніков.
Однак у 2017 році президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким визнали документи, видані українцям в ОРДЛО.
Це визнання наче як тимчасове — на період “до політичного врегулювання на окупованих територіях Донецької та Луганської областей”.
Попри це депутати російської Держдуми неодноразово кажуть про співпрацю з бойовиками т.з. “ЛДНР”. А перед виборами до Держдуми восени минулого року російські політики приїздили на тимчасово окуповані території агітувати за себе.
Як повідомляє 24 канал, у Франції скликають екстренне засідання Радбезу через визнання.
Водночас прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що країна та союзники відреагують на будь-яку спробу вторгнення в Україну.
Читайте також: