За час відкритого вторгнення Росія застосувала проти України близько 60 північнокорейських ракет KN-23. У розвідці стверджують, що ці ракети “становлять серйозну небезпеку” для української промисловості.
Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк в інтерв’ю виданню “Радіо Свобода”.
“Їхня точність, в принципі, не дуже висока. Ми розуміємо, що технології, за якими їх виготовляли, застарілі. З іншого боку, вони все-таки становлять небезпеку. Загинути від ракети виробництва 2024 року чи загинути від ракети, яка була виготовлена за старими технологіями, — різниці немає”, — розповів Черняк.
Він додав, що, попри застарілість, ці ракети “становлять серйозну небезпеку” для промисловості України.
Також розвідка не відкидає, що Північна Корея може постачати Росії артилерійські боєприпаси.
“Якщо говорити про артилерійські боєприпаси, це мільйони. Ми постійно бачимо переміщення вантажів, контейнерів. Не виключаємо, що там можуть бути артилерійські боєприпаси, які Північна Корея виготовляє, які вже містяться в неї на складах”, — сказав представник ГУР.
KN-23 – це позначення твердопаливної тактичної балістичної ракети виробництва КНДР. Так ракету назвали на Заході, за матеріалами розвідки. Офіційна назва ракети – Hwasong-11Ga. Фактично KN-23 є північнокорейською копією російського “Іскандера”.
Подібно до “Іскандер-М”, північнокорейський аналог має квазібалістичну траєкторію: після досягнення висоти в близько 50 км рухається в атмосфері, де може корегувати траєкторію польоту аеродинамічними рулями.
Однак оглядачі Defense Express вважають, що північнокорейська копія “Іскандера” має в чомусь кращі характеристики, аніж російський “оригінал” — зокрема в тому, що стосується дальності польоту та співвідношення бойової частини до загальної маси ракети.
Зокрема, максимальна зафіксована дальність пуску цієї ракети становить до 690 км, а бойова частина оцінюється у 500 кг. Водночас в Офісі генпрокурора стверджували, що майже половина північнокорейських ракет, запущених по Україні, вибухнули в повітрі.
Нагадаємо, у листопаді 2024 року російська армія втратила пораненими та вбитими понад 45 тисяч своїх військових та техніку на три мільярди доларів. Це найбільші втрати у живій силі від початку широкомасштабного вторгнення в Україну.