Росіяни стягують резерви на Покровський напрямок та вицілюють найкращу техніку ЗСУ: яка ситуація
На 6 бригад ЗСУ, які обороняють Покровський напрямок, наступає угрупування окупантів, що налічує близько 40 тисяч військових. Захисники відмічають, що для підтримки темпів наступу загарбники стягують до Покровська резерви з усього півдня України. Розбираємось, що кажуть про ситуацію на Покровському напрямку українські військові та західні аналітики.
Про ситуацію на фронті розповіли журналісти видання Forbes.
40 тисяч окупантів наступає на Покровському напрямку, бійців ЗСУ в рази менше
За даними активістів аналітичного порталу DeepState, російська армія станом на 3 серпня 2024 року перебуває за 16 кілометрів від Покровська.
Попри втрати окупантів у техніці та людях рух їхньої армії зупинити поки що не вдається. Загарбники користуються чисельною перевагою та досі мають більше техніки, ніж ЗСУ, вважають аналітики Forbes.
За даними видання, на Покровськ наступають 20 полків та бригад окупантів. Точних даних немає, але орієнтовно російське угруповання на цьому напрямку сягає 40 тисяч бійців.
Проти них стоять українські захисники — шість бригад загальною чисельністю близько 12 тисяч військових.
“Росіяни мають значну кількість сил у цьому районі, яку вони, безсумнівно, використовуватимуть, щоб просуватися далі. Хоча українські сили вжили заходів для стабілізації лінії, розподіл сил є нерівномірним, що робить лінію фронту нестабільною та дуже ризикованою”, — переказують слова аналітичної групи Frontelligence Insight журналісти Forbes.
Про накопичення російських сил говорять і самі захисники. Так, офіцер 59-ї мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький у коментарі “Суспільному Донбас” підтвердив стягування окупантами резервів на Покровський напрямок.
“Вчора (2 серпня 2024 року, — ред.) знову була спроба наступу технікою на нашій ділянці фронту. 4 БМП вийшли, 3 одразу були знищені, четверта втекла. Ми не даємо шансів ворогу просунутись на техніці. Тому ворог більше застосовує піхотні штурми, але також і всі наявні засоби, в тому числі мотоцикли. В нас “сафарі” практично кожен день”, — розповів Сергій Цехоцький.
Він додав, що російська армія зараз дійсно перекидає війська на Покровський напрямок з усього південного напрямку — Маріуполя, Бердянська та Генічеська.
“Вони (окупанти, — ред.) не закінчуються. Ми їх знищили — йдуть нові, й так протягом доби. Але, на мою суб’єктивну думку, ворог закінчується. Кількість техніки, яку вони можуть виробляти, низька”, — поділився думками військовий.
Окупанти адаптувалися та намагаються знищувати БМП Bradley ЗСУ на Покровському напрямку
Як пишуть журналісти Forbes, серед шести бригад, що воюють з окупантами на Покровському напрямку, 47-ма механізована має перевагу. Вона полягає в тому, що бригада є головним оператором важкої бронетехніки американського виробництва.
Проте російська армія адаптується до боїв проти такої техніки. Зокрема, проти БМП Bradley це виглядає так: російські розвідники на мотоциклах розвідують позиції ЗСУ, передають локації іншим бійцям, і туди одразу виїжджають групи з протитанковими керованими ракетами (ПТУРами). В останні дні липня та у перші числа серпня 2024 року використання ПТУРів російською армією стало частішим, ніж військові відмічали раніше.
На кадрах нижче — приклад знищення БМП Bradley 26 липня 2024 року на Покровському напрямку.
Знищення БМП Bradley 47-ї бригади ЗСУ на Покровському напрямку
Відео: X/Rob Lee
На відео можна побачити якість воєнної техніки США — захисна капсула у БМП врятувала життя бійців.
“Російське командування продовжує перекидати війська та техніку для наступу. Що буде далі — незрозуміло. Для українців промінь надії в цій бурі, що насувається, полягає в тому, що міську забудову легше захищати. Чим ближче росіяни підходять до Покровська, тим важче буде підтримувати їхній наступ”, — припускають журналісти Forbes.
Аналітики відмічають, що просування окупантів дійсно сповільнюється у міру наближення до Покровська.
Нагадаємо, на сусідньому Вугледарському напрямку окупаційна армія змогла перерізати трасу між Вугледаром та Костянтинівкою. Загарбники нібито тривалий час намагалися досягти цієї мети, аби змусити захисників покинути Вугледар.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.