Росіяни знищили близько 80% лісу у національному парку “Святі Гори”. Це майже 16 млрд грн шкоди довкіллю
Через повномасштабне вторгнення Росії близько 80% лісових насаджень національного парку “Святі Гори” знищені. Шкоду довкіллю попередньо оцінили у близько 16 мільярдів гривень.
Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
За словами заступниці міністра захисту довкілля Олени Крамаренко, через збройну агресію Росії випалені близько 9,5 тисячі гектарів лісу “Святих Гір”. Ще 10 тисяч гектарів — потребують обстеження та знешкодження вибухонебезпечних предметів.
“Ці цифри лякають і змушують нас замислитися, що робити далі, і як планувати відновлення парку. Перше і найголовніше — це розмінування”, — зауважила посадовиця.
Частково природоохоронці самотужки займаються розмінуванням — близько 100 кілометрів лісових доріг та під’їзди до пожежних водойм вже убезпечили. За словами Крамаренко, це допомагає вчасній ліквідації пожеж та запобіганню їх поширення.
За попередніми підрахунками, орієнтовна шкода довкіллю нацпарку “Святі Гори”, яку нанесли окупанти, — 16 мільярдів гривень.
“Дякую природоохоронцям за те, що вони продовжують свою роботу, навіть в таких нелегких умовах”, — зазначила Олена Крамаренко.
Що відомо про “Святі Гори” на Донеччині
Національний природний парк розташований у Краматорському і Бахмутському районах Донецької області.
Парк поділений на зони: заповідну, господарчу та рекреаційну. Основна задача Національного природного парку “Святі гори” — це збереження лісів від пожеж, шкідників та незаконних вирубувань, каже директор. Тож 8% лісів тут — заповідна територія. Туди людям заборонено приходити та приїздити, збирати гриби-ягоди, дрова.
Загалом кількість видів рослин, що зростають на території парку, сягає 943, з них 48 занесені до Червоної книги України. Крім того, на території парку живуть 256 видів тварин, з них 50 — “червонокнижні”.
Протягом березня-вересня 2022 року “Святі Гори” були в окупації, а зараз перебувають під постійними обстрілами з боку Росії, які призводять до пожеж.
А більше про історію створення національного парку та чим він зараз живе журналісти Вільного радіо розповідали в окремому матеріалі.
Нагадаємо, людей, які не дотримуються правил пожежної безпеки та нищать рослинність, карають штрафами або ув’язненням. Які саме санкції передбачені для “паліїв” за порушення закону — розповідаємо у ще одному матеріалі.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.