Поки ЗСУ борються з загарбниками, щоб звільнити Бахмутський напрямок, окупаційна армія намагається працювати над поверненням у Лиман. Через це інформатори загарбників наразі найбільше шукають дані у тилових населених пунктах Донеччини про захисників з Бахмутського та Лиманського напрямків. Розповідаємо, де найбільше в Донецькій області затримують ймовірних шпигунів російської армії.
Про роботу шпигунів окупантів Вільному радіо розповіла речниця СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.
“Стосовно Донецької області найбільше затримуємо інформаторів (навідників вогню, — ред.) у Слов’янську, Краматорську та Покровському районі. Саме тут була найбільша кількість інформаторів, як у 2022 році, так само й у 2023 році”, — розповідає Галина Прищепа.
ЗСУ наразі продовжують звільняти території навколо Бахмута. Так, 15 вересня українські захисники звільнили Андріївку, а через два дні офіційно підтвердили звільнення Кліщіївки. Тому окупанти, відступаючи на Бахмутському напрямку, зосереджують багато сил для роботи своїх інформаторів у тилах Донеччини.
“Бахмутський та Лиманський напрямки дуже-дуже цікавлять ворога. Більшість інформаторів намагаються передавати інформацію саме про переміщення військової техніки та підрозділів Збройних сил України, які рухаються на Бахмутський напрямок. Адже там найзапекліші бої”, — пояснює Галина Прищепа.
Так, два місяці тому журналісти Вільного радіо розповідали про студента зі Слов’янська, який нібито шпигував за ЗСУ не тільки у рідному місті, а й шукав саме тих українських захисників, які борються з окупантами на Бахмутському напрямку.
“Ще одним ключовим напрямком є Лиман, адже ворог не втрачає надії знову захопити Лиман. Окупанти тут намагаються дізнатись якомога більше інформації в оборонній сфері”, — додає речниця СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Так, наприкінці серпня 2023 року було відомо, що окупанти зосередили понад 100 тисяч бійців на Лимано-Куп’янському напрямку та збільшили кількість обстрілів цього регіону. Проте ЗСУ стримують спроби окупантів прорвати оборону.
Нагадаємо, у 2023 році правоохоронці затримали 51 жителя Донецької області, яких підозрюють у наведені вогню ракет росіян. Коригувальники з Донеччини вже отримали 34 вироки. Проте не за кожною атакою в області стоїть місцевий коригувальник.
Крім цього за 9 місяців 2023 року СБУ повідомила про підозру 173 жителям Донеччини та Луганщини, які ймовірно співпрацюють з загарбниками на тимчасово захопленій території. За даними силовиків, колаборанти Донецької області — це зазвичай колишні державні посадовці.