Російських спостерігачів не буде на українських виборах

Діана Шароді
2019-02-07 17:15

image
Фото з відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає заборону участі російських спостерігачів у виборах в Україні. За відповідний законопроект №9524 проголосували 232 народних обранців.

Дані нововведення стосуються і президентських, і парламентських виборів. І, як пояснила під час виступу одна зі співавторів законопроекту, нардеп Ірина Луценко, потреба в прийнятті такого рішення дійсно дуже нагальна.

“За інформацією служби зовнішньої розвідки України, Російська Федерація готує безпрецедентне втручання у вибори України, передбачивши на це 350 мільйонів доларів США. Її мета – за будь-яку ціну зупинити європейську інтеграцію України” , – наголосила Луценко.

Посадовиця додала, що заборона також стосується тих спостерігачів, пропозиції щодо яких внесла держава-агресор.

“Ним пропонується встановити, що офіційними спостерігачами на виборах в Україні не можуть бути особи, які є громадянами, підданими держави, визнаної Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом”,  – пояснила під час виступу одна зі співавторів законопроекту, нардеп Ірина Луценко.

Зазначимо, що спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер вважає, що на майбутніх виборах в державі мають бути представлені спостерігачі з Росії. На його думку, “це буде нормально”.

 

Про це Волкер заявив у своєму Твіттері.

Таким чином, за його словами, участь російських спостерігачів у складі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини при ОБСЄ допомогла б суспільному визнанню результатів виборів.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: