Росію повернули в ПАРЄ з усіма повноваженнями. Українська делегація йде з Ради

Діана Шароді
2019-06-27 12:10

image
Фото: Ірина Геращенко

Делегації України, Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі та Словаччини в Парламентській асамблеї Ради Європи залишили залу засідань після того, як ПАРЄ остаточно зняла всі санкції проти делегації Росії.

 

Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук Ірина Геращенко. 

Українська делегація невдоволена такими діями, тож рішення будуть оскаржувати.

“Питання: “Чи є депутатами Державної Думи ті, хто сьогодні приїхав в ПАРЄ і були обрані в загальномандатному виборчому окрузі РФ за допомогою голосів Криму?”. Воно відправлено на розгляд Венеційської комісії. Тобто, сьогодні повної ратифікації повноважень не буде, буде лише за одним. Питання залишається підвішеним, і підвішеним надовго”, — сказав голова Української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв в коментарі 1+1.

Парламентська асамблея Ради Європи 26 червня погодилася повернути делегацію Росії без жодних санкцій. Після дебатів депутати ПАРЄ відхилили всі поправки, запропоновані представниками України, Грузії, Великої Британії, Латвії та інших держав.

Нагадаємо, у ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка дає змогу російській делегації повернутися до роботи в асамблеї вперше після 2015 року. Документ підтримали 118 депутатів, 62 проголосували проти, 10 – утрималися.

Зазначимо, повернення РФ До складу Парламентської асамблеї Ради Європи дає стороні країни-агресора право голосу стосовно питань європейської політики. Останні три роки РФ відмовлялася брати участь у роботі ПАРЄ, вимагаючи гарантувати відсутність будь-яких санкцій.

В.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції нагадала, що 6 з 11 депутатів з делегації РФ перебувають під світовими санкціями, оскільки вони голосували за введення військ в Україну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: