Підтверджені випадки COVID-19 на 06.07.2020:

49 043

В Україні
(1262 померли, 21703 одужали)

681

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 239 одужали)

1242

На непідконтрольній Донеччині
(76 померли, 547 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Росію зобов’язали компенсувати “Ощадбанку” збитки від анексії Криму

Анна Сердюк
2018-11-26 20:31

image
Фото: з відкритих джерел

Міжнародний арбітраж ухвалив рішення, згідно з яким Росія зобов’язана виплатити “Ощадбанку” 1,3 мільярда доларів США. Рішення є остаточним і обов’язковим для сторін.

Про це повідомляє прес-служба банку. Слухання відбувалося у Парижі згідно із Арбітражним регламентом Комісії ООН з права міжнародної торгівлі, а також відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.

1,3 мільярда доларів США ㅡ не фінальна сума. З Росії також стягуватимуть відсотки, які будуть нараховувати з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації.

“Ощадбанк” – перша банківська установа, яка виграла справу проти РФ щодо збитків, завданих внаслідок анексії Криму.

Позовну заяву розписали більше ніж на 30 000 аркушів.

Боротьба за право компенсації тривала більше чотирьох років.

«Сьогодні ми отримали офіційне повідомлення про перемогу! Важко уявити повідомлення, яке б ми потребували наразі більше ніж це. Враховуючи те, як саме розвиваються наші відносини з агресором, ця перемога має надзвичайне значення не лише для нас, а й для всієї України! З першого дня анексії Криму ми працювали над документуванням злочинів, вчинених проти банку окупаційною владою, готуючись до зустрічі в міжнародних судових інстанціях, – заявив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний. – Сума відшкодування свідчить про те, що арбітраж прийняв усі юридичні аргументи та економічні розрахунки, надані командою Ощаду. Ощадбанк буде рішуче вимагати стягнення присудженої компенсації».

Голова правління “Ощадбанку” закликав українські компанії звертатися до міжнародного Арбітражу, “щоб відновити справедливість і примусити окупанта відповісти хоча б за економічні втрати України внаслідок розбійницького нападу на нашу країну”.

В установі заявляють, що будуть активно добиватися виконання Арбітражного рішення щодо стягнень з Росії.

Нагадаємо, раніше Приватбанк заблокував півтори тисячі рахунків наркоторговців.  

Також Вільне радіо повідомляло, що на Донеччині прокуратура викрила конвертаційний центр, який “відмивав” гроші через фіктивні підприємства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: