До 10 років заґратування загрожує жителькам Маріупольського та Волноваського районів. П’ятьох жінок правоохоронці підозрюють у співпраці з окупантами. Усі вони пішли працювати в так звані органи “російської влади” на захоплених територіях.
Про це інформують в пресслужбі прокуратури Донецької області.
Правоохоронці скерували до суду обвинувальні акти щодо п’ятьох підозрюваних у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“У червні 2022 року мешканка смт Ольгинка Волноваського району, залишившись на тимчасово окупованій території, очолила місцеву “селищну адміністрацію”. Відтоді жінка взаємодіє з керівниками “підпорядкованих” муніципальних організацій і підприємств, видає накази підлеглим та спонукає їх дотримуватися російського законодавства”, — йдеться в матеріалах досудового розслідування.
Як інформують правоохоронці, колишня секретарка і депутатка Кальчицької сільради Маріупольського району у серпні 2022 року стала заступницею голови окупаційної Кальчицької сільської адміністрації. Жінка, нібито, проводить масові заходи та обіцяє селянам “світле майбутнє” під протекторатом РФ. Періодично обвинувачена, ймовірно, бере на себе “управління” і розпоряджається фінансами.
Інша підозрювана того ж року, перебуваючи в окупованому смт Мангуш, погодилася обійняти псевдопосаду “начальниці управління казначейства першотравневого району”. Жінка, за версією слідства, забезпечує використання бюджету, його касове обслуговування та контролює грошові операції.
“Аналогічну посаду обійняла й ще одна обвинувачена, очоливши ідентичний “керівний орган”, але в Маріуполі. Погодилася на співпрацю зі ставлениками Кремля у той же період і її “заступниця”, — йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі жінки перебувають у розшуку. Якщо суд доведе їхню провину, їм загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років та конфіскація майна.
Нагадаємо, до 5-річного ув’язнення засудили жительку Костянтинівки, яка розповсюджувала секретну інформацію про ЗСУ через російський месенджер “Телеграм”.