Зображення до посту Розробка окремого законопроєкту про демобілізацію може зайняти до 8 місяців, — Міноборони
Боєць ЗСУ посеред спаленої лісопосадки. Ілюстративне фото: Володимир Зеленський

Саме за такий проміжок часу профільний парламентський комітет рекомендував Генштабу та МОУ розробити окрему законодавчу ініціативу для демобілізації військових.

 

Про це повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Комітет ВР з питань нацбезпеки й оборони рекомендував розробити законопроєкт про демобілізацію військових протягом восьми місяців. Раніше із законопроєкту про посилення мобілізації в Україні демобілізацію виключили, обіцяючи створити для неї окрему законодавчу ініціативу.

“Генеральний штаб, вочевидь, володіє повною картиною, повною ситуацією, яка наразі є, і перспективами. І, знову ж таки, маємо відштовхуватись від усіх сценаріїв, у тому числі не дуже оптимістичних. Зважуються всі моменти, аби не було такого, що десь будуть [російські] прориви  [на фронті] чи десь буде послаблення оборони України”, — сказав речник МОУ Дмитро Лазуткін.

Перша версія законопроєкту про посилення мобілізації в Україні містила норму, згідно з якою 36 місяців безперервної служби були підставою для написання заяви на звільнення, однак остаточне рішення про демобілізацію військових повинно було ухвалювати його командування. 

Тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснював, що демобілізація після 36 місяців буде можливою виключно за умови сприятливої для цього ситуації на лінії фронту. Втім, із законопроєкту про посилення мобілізації прибрали цю норму.

Нагадаємо, 10 квітня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за мобілізацію засуджених та посилення відповідальності за ухилення від мобілізації.


Завантажити ще...