Підтверджені випадки COVID-19 на 27.05.2020:

21 905

В Україні
(658 померли, 7995 одужали)

155

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 66 одужали)

435

На непідконтрольній Донеччині
(14 померли, 108 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Розведення військ біля Петрівського перенесли на 9 листопада


image
Фото з відкритих джерел

Заплановане на 8 листопада розведення на третій ділянці неподалік Петрівського не почалось.

 

В районі Петрівського військові ЗСУ були готові запустити сигнальні білі світлошумові вогні. Але не стали цього робити. Про це повідомляють журналісти Вільного радіо, які знаходяться на місці розведення.

Так вирішили, бо зі сторони бойовиків підтвердження розведення не було. Вони заявили, що готові до нього 9 листопада.

“Від протилежної сторони на даний час, на жаль, підтвердження нема. Але ви всі пам’ятаєте: у понеділок 4 листопада була біла ракета. Вони (проросійські бойовики, – ред.) доповіли про готовність до розведення. Сьогодні, на жаль, підтвердження немає. Висновки можна зробити однозначні”, – заявив під час брифінгу в Донецькій області командувач Об’єднаних сил Володимир Кравченко.

У представництві ОБСЄ заявили, що відвід сил і засобів в районі Петрівського почнеться 9 листопада о 12:00.

Заступник командувача Об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар повідомив, що Україна виконала всі умови для початку відводу сил і засобів. Розведення зірвала російська сторона.

“Було прийнято рішення, що можливою датою і часом розведення сил і засобів на цій ділянці може бути 12:00 завтра (9 листопада, — ред.) практично в цей же час. Ми так розуміємо, що російська сторона продовжує провокувати. В той же час, українська сторона дотримується рамок угоди”, – каже Богдан Бондар.

У Петрівському на Донеччині розведення не відбулось

Зазначимо, після підтвердження з обох боків, впродовж трьох днів сторони мають дзеркально відвести свої сили і бойову техніку з позицій та демонтувати раніше побудовані фортифікаційні споруди. За цей час вони займуть нові позиції.

В штабі ООС зазначають, що територія між бойовиками і українськими військовими буде не сірою зоною, а т.з. “зоною безпеки”.

Нагадаємо, на спільному брифінгу із генсеком НАТО президент України Володимир Зеленський заявив, що 4 листопада планується розведення військ біля Петрівського. Однак, місія ОБСЄ зафіксувала обстріли бойовиків на тій ділянці 30 жовтня. Через це розведення сил в районі Петрівського відтермінували. Дані у ОБСЄ і штаба ООС різняться. У штабі Об’єднаних сил заявляють, що востаннє  на цій ділянці стріляли 29 жовтня.

Зазначимо, подібна ситуація була і з розведенням в Золотому. Дзеркальний відвід військ на цьому напрямку розпочався 29 жовтня.  

Відвід військ в Золотому вже закінчився. Журналісти Вільного радіо побували на ділянці розведення. Детальніше читайте в матеріалі: Розведення військ в Золотому: куди відійшли бійці ЗСУ, для чого і чи повернуться вони назад

До зони розведення в Золотому стягнули додаткові сили поліції, які постійно патрулюють район. Зазначимо, після розведення про обстріли в тому районі ні в зведеннях від штабу ООС, ні в звітах ОБСЄ не згадували.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: