Підтримати
Офіс Вільного радіо у Бахмуті
Як повідомити про зруйноване житло, якщо вулицю перейменували, фото: Вільне радіо

У межах деколонізації в Україні під час повномасштабного вторгнення у 2024 році перейменовують вулиці. Частини житла  за новими адресами вже фактично не існує — будинки та квартири пошкоджені чи зруйновані через бойові дії. Власники такої нерухомості мають право повідомляти державу про руйнування. Як це зробити, якщо змінилась адреса — розповідаємо.

 

Що робити власникам пошкодженого чи зруйнованого житла, якщо вулицю перейменували, Вільному радіо розповіла начальниця відділу надання адміністративних послуг Бахмутської міськради Наталя Чистякова. 

Чи треба міняти документи, якщо вулицю перейменували

Ті,  хто повідомляв про руйнування нерухомості до перейменування вулиць, подавали документи зі старими назвами. Якщо ж ви подаєте інформацію, коли ваша вулиця вже має офіційно нову адресу, переоформлювати документи не потрібно, але треба вказувати вже нову назву. Адже після перейменування з реєстрів і довідників прибрали старі назви. І тепер вашу вулицю там можна знайти тільки за новою адресою.

“За процедурою кожний орган місцевого самоврядування після перейменування має подати перелік нових назв до підприємств, які є адміністраторами державних реєстрів. Бахмутська міська рада внесла зміни до довідників і Державного реєстру нерухомого майна. Також в реєстрі територіальної громади у жителів перейменованих вулиць місцем реєстрації тепер зазначені нові адреси”, — розповіла Наталя Чистякова.

Якщо власник планує лише подати повідомлення про пошкоджене чи зруйноване житло, ніяких змін до документів вносити не потрібно

“Якщо люди мають право власності на нерухоме майно, зареєстроване раніше, в них воно залишається в силі, тобто в реєстрах ця інформація є, їм не треба нікуди звертатися, нічого змінювати. 

Якщо люди звертаються знов до реєстру, наприклад, внести дані про житло, право власності на яке отримали до 2013 року, або подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, то при формуванні заяв формується заява вже з новими назвами”, — розповіла Наталя Чистякова.

Перейменування вулиці: як повідомити про пошкоджене і зруйноване житло

Подати інформацію про пошкоджене чи зруйноване житло українці можуть через “Дію”, або особисто через:

  • центри надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • органи соцзахисту населення;
  • нотаріуса.

Якщо ви подаєте повідомлення про пошкоджене чи зруйноване майно самостійно через “Дію”, там треба вводити нову назву вулиці.

При зверненні до ЦНАПу, адміністратору теж треба назвати нову назву вулиці, адже старої в базі даних “Дії” вже немає.

“В довідниках тепер нові назви, наприклад, бахмутська вулиця Бориса Горбатова тепер називається Олексія Дульнев. То в довідниках зараз Горбатова не буде, її адміністратори ЦНАПа не зможуть знайти, там вже вказано Дульнева. Не обов’язково приносити прямо розпорядження міськради, можна сказати назву”, пояснює  Наталя Чистякова.

Перевірити нові назви й правильність їх написання можна на сайті Бахмутської міськради. Також Вільне радіо публікувало перелік перейменованих вулиць Бахмута і громади.

Подати повідомлення про пошкоджене чи зруйноване житло бахмутяни можуть у будь-якому ЦНАП на підконтрольній українському уряду території. 

Фахівці Бахмутського ЦНАП приймають громадян за попередньою реєстрацією за адресами:

Записатись можна за телефонами:

  • (098) 850-05-61;
  • (099) 667-92-06 (представники ЦНАП);
  • (068) 851-50-89 (представник відділу реєстрації).

Також можна звернутися до спеціалістів електронною поштою:

Нагадаємо, детальніше про те, як повідомити про пошкоджене чи зруйноване житло, ми розповідали раніше.


Завантажити ще...