Руїни в центрі та ЖК у полі: який вигляд має Маріуполь на третій рік окупації (ФОТО)
Руїни Азовсталі, огороджені парканами котловани замість багатоповерхівок у центрі міста, приватні будинки без вікон, дахів, стін. Такий вигляд має Маріуполь через два роки після російських бомбардувань і окупації.
Фото з Маріуполя опублікував громадянин Білорусі, який навесні 2024-го поїхав в окуповане Росією місто у відпустку.
Вулиця Набережна — шлях з центру міста до Лівобережного району (частини Маріуполя, яка розташована на лівому березі Кальміуса).
Вздовж Набережної з одного боку — ріка, з іншого — Азовсталь. Меткомбінат, який став останньою ділянкою міста, де українські військові тримали оборону, досі стоїть руїною. Окупанти вже заявляли про те, що не планують його відновлювати.
Там, де були прохідні заводу, тепер груда цегли. Але пам’ятник загиблим під час Другої світової війни співробітникам Азовсталі окупанти відновили.
Приватний сектор неподалік Азовсталі — мікрорайон Правий берег, історичний центр — зруйновані вщент. Вцілілих будівель тут немає, будинки з проломленими дахами, без вікон і стін за два роки ніхто не ремонтував. Більшість дерев “вкорочена” чи то обстрілами, чи то обрізкою після.
Трохи далі, за пару кварталів в бік драмтеатру, де були кількаповерхові будинки, бачимо будівельні ліса на деяких будинках, дещо заштукатурене. На паркані, що загороджує ремонтну зону, — великими літерами вказівник дороги на російський Ростов. Від високої будівлі “ДОСААФу” залишився самий “скелет”.
На площі Свободи фігури голубів зараз сусідствують з російськими прапорами. А на фоні зруйнованого центру видніються нові багатоповерхівки — це ЖК “Невський”, який окупанти звели на західній околиці Маріуполя, в полі, де раніше не було забудови.
Нагадаємо, раніше ми показували, який вигляд має Бахмут влітку 2024 року.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.