Сапери-волонтери зможуть залишитись розміновувати Донбас. ВР внесла необхідні правки в закон


image
Фото: Platfor.ma

Верховна Рада України внесла зміни до закону про протимінну діяльність. Раніше всі гроші від міжнародних організацій надходили напряму до бюджету держави. Але тепер кошти донорів знову будуть йти напряму до волонтерських організацій.

 

Відповідні зміни у законопроект №10180 парламент вніс сьогодні, 25 квітня.

У пояснювальній записці до законопроекту написано:

“Фінансові ресурси (які організації отримують від донорів, — ред.) не підлягатимуть зарахуванню до спеціального фонду державного бюджету, як це передбачено чинною на момент розробки проекту Закону редакцією частини 2 статті 8 Закону України “Про протимінну діяльність в Україні”, — написано у пояснювальній записці до Законопроекту.

За такі зміни проголосували 234 народних депутатів Верховної Ради України.

“Ми довго чекали цього Закону, чекали правок, які внесли сьогодні. І нарешті дочекалися. Це дуже важливо було. Леді Гоф, посол Великої Британії зверталась до депутатів Верховної ради, щоб ті внесли правки, тому що без них робота була б навряд чи можливою”, — зазначила менеджер зв’язків з громадськістю організації розмінувальників “Halo Trust” Марина Лантух.

Нагадаємо, посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф писала у своєму блозі, що через новий Закон про розмінування Сходу України свою діяльність могли припинити сотні волонтерів-розмінувальників.

А подібні організації лише за кілька місяців на Донбасі вилучили близько 1000 вибухонебезпечних предметів.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: