Як виглядають окопи після сильних дощів дивіться в матеріалі.
Минулого тижня потужні зливи накривали кілька регіонів країни. Через негоду в людей затоплювало городи, підвали, а подекуди рятувальники виїжджали, щоб витягти автівки, які застрягли на розмитих дорогах. А от яка ситуація з дощами на передовій, ми розпитали у пресофіцерки 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр” Ірини Рибакової.
(Джерело фото: Ірина Рибакова, 93 ОМБр “Холодний Яр”)
Речниця бригади розповідає, що зараз в окопах їхньої бригади води багато. Особливо на нових позиціях та тих, які ще не встигли доробити. Місцями води по гомілку. Але бійці зараз над цим працюють.
На фотографіях з позицій, які нам надали, видно, що в проходах окопів постелена підлога з дощок. Це одна з технологій для боротьби з водою під ногами.
“Десь через кожні 2-3 метри вкопують т.з. “лівньовки”, але їх довше робити, тому роблять просто поглиблення, такі ямки. І все перекривають деревиною звичайно. Якщо є деревина, то її кидають в окопи, щоб вона була як підлога”, — каже речниця бригади.
(Джерело фото: Ірина Рибакова, 93 ОМБр “Холодний Яр”)
Щоб не накопичувалось більше води військові також облаштовують “лівньовки”.
“Посередині окопу прокладають т.з. “лівньовки”, тобто поглиблення роблять. Окоп, наприклад, умовно метр, і посередині сантиметрів 20 роблять поглиблення, щоб туди стікала вода”, — розповідає пресофіцерка 93-ї ОМБр “Холодний Яр” Ірина Рибакова.
(Джерело фото: Ірина Рибакова, 93 ОМБр “Холодний Яр”)
Військовим також потрібно враховувати й тип грунту, де вони облаштувались.
“Є такий нюанс, що дуже багато залежить від грунтів. Якщо це чорнозем, то він швидко дуже вбирає воду. А ось, наприклад, глина, то якщо дуже високі опади, то навіть деревина рятує досить умовно. Тобто все одно якийсь час ця вода може стояти. Тоді бійці просто чекають поки висохне чи вода стече”, — зазначає Ірина Рибакова.
Ірина Рибакова каже, вода є там, де окопи зробили неправильно, не за технологіями. Як правильно облаштовувати позиції навчають військових інженерів. Але через певні умови українські військові не завжди можуть обрати “ідеальні” ділянки, де побудувати свої позиції. До того ж коли різні бригади “заходять” на позиції, то вони обладнують окопи по-своєму, можуть їх переробляти.
(Джерело фото: Ірина Рибакова, 93 ОМБр “Холодний Яр”)
Тобто військові будують окопи так, щоб коли ллє потужний дощ, вода не накопичувалась в одному місці. Однак, Ірина Рибакова додає, що більш серйозні проблеми для військових створює навіть не дощ, а сніг в теплий період.
“Зараз весна-літо, і це все не так критично, як, наприклад, взимку, коли тепла зима. Ось минулого року ми стояли на Луганському напрямку і там стояла тепла зима, тобто майже не було морозів ніяких. І весь сніг, який випадав — залишався в окопах. І це було, мабуть, найгірше. Не стільки проблема в окопах, скільки проблем доїхати хоч якось до окопів, щоб підвозити воду, продукти боєкомплект тощо”, — додає речниця 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр” Ірина Рибакова.
(Джерело фото: Ірина Рибакова, 93 ОМБр “Холодний Яр”)
Зазначимо, згідно з даними на sinoptik.ua на території Донецької та Луганської областей прогнозують слабкий дощ. Але до вихідних. Вже на наступному тижні має стати сонячно.
Читайте також: