Дайджест новин за 31 травня - 6 червня
Фото: depositphotos
string(23) "Фото: depositphotos"

Команда Вільного радіо продовжує тримати вас в курсі важливих подій Донеччини та України. У нашому підсумковому дайджесті знайдете головні новини цього тижня, цікавий фільм та приємну музику.

 

Новини Бахмута і Донеччини

На Донеччині скоро з’явиться вартісне обладнання для променевої терапії

У лікарняному комплексі Краматорська встановлюють нову високотехнологічну апаратуру — лінійний прискорювач. За допомогою цього апарата лікарі зможуть опромінювати безпосередньо саму злоякісну пухлину, не уражаючи здорові тканини організму людини. Наразі такий прискорювач єдиний не тільки на Донеччині, а й серед сусідніх областей. Детальніше читайте у нашому матеріалі.

лінійний випромінювач ДОТМО у Краматорську
Фото: пресслужба ДонОДА

У т.з. “ДНР” скасували комендантську годину, але не на завжди

31 травня ватажок донецьких бойовиків т.з. “ДНР” Денис Пушилін підписав “розпорядження про тимчасове призупинення режиму комендантської години”. Його скасують на літній період та тільки з вечора п’ятниці по ніч неділі. Більш детально — за посиланням

У Бахмутському районі можуть з’явитися вулиці на честь людей, які за життя відстоювали українські ідеї

Змінити назви планують сімом вулицям селища Зайцеве. Назвати їх хочуть на честь загиблих військових, активістів і культурних діячів. Вулиці можуть отримати імена Дмитра Годзенка, Степана Чубенка, Володимира Рибака та Ярослава Журавля. Повний перелік дивіться у матеріалі Вільного радіо. 

У Зайцевому Бахмутського району хочуть перейменувати ще 7 вулиць
Фото: Вільне радіо

До дня міста в Бахмуті випустять ювілейну медаль

Спочатку у міськраді планували зробити ювілейну монету, яку можна було б пустити в обіг як валюту. Але після перемовин з НБУ від цієї ідеї відмовилися. Тож до 450-річчя міста випустять медаль у вигляді монети. Розрахуватися нею не вийде. Медалі випустять обмеженим тиражем коштом міського бюджету.

В Бахмуті менш ніж за добу випала місячна норма опадів. Це призвело до локальної повені

Цього тижня через рясні дощі у Кліщіївському ставку піднявся рівень води. Через це городи та підвали приватних будинків місцевих жителів затопило. Детальніше дивіться у фоторепортажі Вільного радіо. 

дамба з мішків з піском під час повені в Бахмуті
Фото: Вільне радіо

Найважливіше в Україні

Верховна Рада вирішила, що іноземні інтернет-компанії мають платити Україні ПДВ

3 червня парламентарі ухвалили у другому читанні закон, який зобов’язує компанії-нерезидентів платити ПДВ. У Раді вважають, що за допомогою цього закону щороку до бюджету країни надходитиме до трьох мільярдів гривень. 

Тож тепер, аби працювати на території України, компанії повинні зареєструватися (за спрощеною процедурою) в Державній податковій службі для сплати податків. Чи вплине впровадження нового закону на вартість надання послуг цих компаній, поки невідомо, але очікувано. 

Відповідальність за брехню у деклараціях чиновників

Такий законопроєкт подав президент України. Документ ухвалили 3 червня після внесення правок депутатів. Закон повертає тюремне ув’язнення за брехню в декларації, яке скасував Конституційний суд України восени. 

Водночас депутати дозволили собі переписувати дороге майно на родичів і не показувати його у своїх деклараціях Пояснюють це тим, що нібито родич “не подав інформацію в будь-якій формі” про цю власність. І за це декларанта ніяк не зможуть покарати. 

На думку представників Центру протидії корупції, правки, що внесли депутати, фактично знищили систему електронного декларування. Тож ввечері 3 червня Володимир Зеленський заявив про свій намір ветувати цей закон.

Міністр цифрової трансформації розповів, що для людей на КПВВ можуть скасувати додаток “Вдома”

На думку міністра, державний сервіс для проходження самоізоляції вичерпав себе та більше недоцільний для тих, хто хоче перетнути лінію розмежування. Замість нього треба розробити іншу процедуру. Але для вирішення ситуації це питання спочатку потрібно узгодити з МОЗ. Чому додаток треба скасувати для тих, хто перетинає КПВВ — читайте за посиланням.

З наступного року в Україні забороняють пластикові пакети та штрафуватимуть за їх продаж

Відповідний закон ухвалили у другому читанні 1 червня. Новий закон забороняє розповсюджувати основні типи пакетів, які зараз використовують в магазинах, закладах харчування, на ринках тощо. Також у новому законі передбачені штрафи за розповсюдження заборонених пакетів та безоплатне розповсюдження дозволених пакунків.

В Україні вшановуватимуть пам’ять дітей, які загинули через російську агресію

Згідно з постановою Верховної Ради України, парламентарі призначили 4 червня як день вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. В документі нардепи також рекомендують Кабміну розробити та затвердити план заходів до вшанування цього дня на державному рівні. 

Ситуація в зоні ООС

На Донбасі бойовики продовжують нехтувати режимом припинення вогню. За цей тиждень вони відкривали вогонь близько 20 разів. Кількість обстрілів, у порівнянні з минулим тижнем, дещо зменшилася. Дві доби поспіль зброя окупантів “мовчала” зовсім. Приводом для цього могли стати рясні зливи, які накрили Донеччину. Один український боєць підірвався на невідомому вибуховому пристрої.

Тиждень на КПВВ Донбасу

Як і минулого тижня, з усіх КПВВ на Донбасі стабільно працює тільки “Станиця Луганська”. За даними Державної прикордонної служби, через цей пункт пропуску на тимчасово окуповану територію України за тиждень прослідували 6 017 людей, а на контрольовану територію – 5 951.

КПВВ “Новотроїцьке” продовжує працювати у режимі “понеділок, п’ятниця”. Саме у ці дні бойовики відкривають дзеркальний блокпост “Оленівка”. За тиждень перетнути лінію розмежування в бік підконтрольної частини Донеччини через цей пункт пропуску змогли 386 людей та 71 транспортний засіб, а  до тимчасово окупованої частини Донеччини  —  394 та 58 відповідно.

Коронавірус на Донеччині та в Україні

Пандемія COVID-19 в Україні продовжує зменшувати оберти. Цього тижня додалося понад 12 тисяч нових пацієнтів, з них майже 400 – з Донецької області.

Наразі вся Україна перебуває у жовтій зоні карантину.

Скарбничка корисного

  • Як заповнити заяву на отримання землі від держави

Згідно із Земельним кодексом,  кожний українець має право отримати безкоштовну землю під свої потреби. Це прописано в статті 121 ЗК України. Але розмір землі, який можуть видати людині, відрізняється в залежності від потреб. Як правильно заповнити заяву — читайте в нашій інструкції.

  • Де здати платний тест на коронавірус на Донеччині

Якщо вам потрібен тест на коронавірус, ви можете скористатися як приватними лабораторіями, так і державними. Для того, щоб отримати направлення на безкоштовний тест, треба відвідати сімейного лікаря. Відповідно до ваших симптомів лікар визначить, чи потрібен вам тест.  

Але якщо ви не хворієте, а результат дослідження потрібен у короткі терміни (наприклад, для виїзду за кордон), свої послуги готові надати спеціалісти платних лабораторій. Журналісти Вільного Радіо продовжують збирати адреси та розцінки приватних лабораторій, де роблять платні тести на коронавірус у містах Донеччини. Ось друга частина (першу ви можете знайти в дайджесті на минулий тиждень):

Надихає

Колишній вчитель музики зі Слов’янська Юрій Горобець шукав метод перевірки якості кераміки, а винайшов новий музичний інструмент. Називається він керамофон. Історію винаходу розповіли в сюжеті телеканалу Донеччина ТВ.

На керамофоні можна грати як на перкусії (музичний інструмент, що не входить до складу класичної ударної установки). Цей музичний інструмент зроблений із глиняних абажурів або вазонів, які виробляють на родинному підприємстві Юрія. За словами майстра, в  інструменті є три октави та 33 звуки, тож на ньому можна зіграти будь-яку мелодію.

В майстерні, де працює Юрій Горобець, регулярно проводять музичні майстер-класи, а також показують, як виготовляють кераміку. 

Нещодавно майстерню винахідника включили до туристичного маршруту обласного проєкту «Нетипова Донеччина».

Колишній вчитель музики зі Слов'янська винайшов власний музикальний пристрій
Фото: Антикризовий медіа-центр

Що подивитися

Рекомендацією цього тижня стане американський фільм жахів “Пастка” (англ. “Get Out”). У 2018 році ця стрічка отримала 4 номінації та 1 перемогу (за найкращий оригінальний сценарій) на премії Оскар.

Оригінальний і загадковий фільм розповідає жахливу історію про ненависть, божевілля і викрадення людей. Головним героєм фільму є чорношкірий хлопець на ім’я Крис Вашингтон. Одного разу він зі своєю другою половиною вирішує провідати родину дівчини, щоб та, нарешті, познайомила своїх родичів з чоловіком серця. 

Щасливий наречений дуже радий такому повороту, не підозрюючи, що ця поїздка змінить його долю назавжди. Опинившись на місці, він із жахом з’ясовує, що в цьому фамільному маєтку відбувається щось недобре. У цій моторошній загадковій глушині безслідно пропали багато темношкірих хлопців. І, судячи з усього, головний герой не стане винятком.

Що послухати

Британський рок-гурт Boy Kill Boy
Фото з відкритих джерел

Boy Kill Boy — це британський інді-рок гурт, сформований в 2004 році. Група проіснувала всього 4 роки, після чого розпалася. За цей час музикантам вдалося випустити 2 чудові студійні альбоми та 6 синглів. До складу гурту входили Кріс Пек, Кев Чейз, Шаз Махмуд та Піт Карр. Звучання групи можна охарактеризувати як альтернативний рок, інді-рок та постпанк-ревайвал.

Ось кілька їхніх пісень:

  • Civil Sin
  • On and On
  • Shoot Me Down
  • Back Again
  • Promices

Читайте також: 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...