іспити
Фото з відкритих джерел

У понад 200 закладах вищої та передвищої освіти допомагатимуть абітурієнтам з окупованих територій, які хочуть навчатись в українських ВНЗ. 


Про це
повідомляє Міністерство освіти. 

Цьогоріч освітні центри “Донбас-Україна” працюватимуть з 7 червня до 24 вересня у 214-ти закладах вищої та фахової передвищої освіти. Як і в попередні роки, у наказах про зарахування прізвища вступників шифруватимуться. Це роблять заради безпеки вступників. 

«На непідконтрольній території сьогодні залишаються тисячі молодих людей 14-18 років. Ми спільними зусиллями робимо все, щоб інтегрувати дітей у життя нашої країни, створюємо нові можливості для навчання в закладах освіти”,  —  заявив міністр освіти Сергій Шкарлет. 

За його словами, з 2016-го через освітні центри “Донбас/Крим-Україна” виїхали з ТОТ на навчання понад 8 тисяч дітей.

Заявникам потрібно мати український шкільний атестат (дистанційної або екстернатної форми навчання) та сертифікати проходження ЗНО у 2018-2021 роках. 

Також тут чекають й на тих, хто не має таких документів. 

Якщо хочете отримати таку освіту, зважайте на дедлайни:

  • прийом документів – до 20 липня;
  • вступні іспити – до 20 липня;
  • зарахування – до 23 липня.

Діти з тимчасово окупованих територій можуть навчатися за кошти дерджбюджету.

Як абітурієнтам з ОРДЛО вступити на навчання?

  1. Обрати один освітній центр «Донбас-Україна» з переліку (за посиланням шукайте не тільки їх назви, а й контактну інформацію та графік роботи. Тут вказані центри, які працюють на Луганщині, а тут  —  на Донеччині. Через такий центр можна подати до 5 заяв у різні навчальні заклади.
  1. Особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію: до 20 липня, аби вступити на бюджет, або до 20 вересня – на контракт.
  1. Скласти на базі освітнього центру іспити: 2 ДПА (з української мови та історії України) та 1 профільний іспит (який саме — вирішує сам виш). У деяких вишах замість такого іспиту проводять творчий конкурс.

Як вступити у виш без українського атестата?

Пройти річне оцінювання, державну підсумкову атестацію та вступити до вишу за спрощеною процедурою без українського атестату дітям з тимчасово окупованих територій можна теж через один з центрів освіти, без складання ЗНО. 

Для цього через центр освіти треба здати 2 іспити ДПА (з української мови та історії України) та 1 вступний іспит (який саме  —  вирішує виш). 

Куди звертатися за інформацією та допомогою? 

  • Дзвоніть або пишіть (Viber, Whatsapp, Telegram) на телефон +38 098 079 69 73. 
  • Люди з порушенням слуху можуть писати на телефонний номер +38 095 200 85 73 (Viber, Whatsapp, Telegram). 
  • Гаряча лінія 0-800-504-425 для вступників з тимчасово окупованих територій працює по буднях з понеділка до четверга о 9:00-18:00, у п’ятницю о 9:00-17:00.

Дзвінки на ці номери безкоштовні. 

Додаткові можливості для підготовки:

На сайті «Доступна освіта» опубліковані всі відеоуроки для підготовки до ДПА з української мови та історії України. Також там розмістять вебтренажер для підготовки до ЗНО та ДПА з української мови та математики. 

Нагадаємо, ми підготували пробний ЗНО з української мови, фізики, математики та історії України.  

Читайте також:

 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...