У Бахмутському районі можуть з’явитися вулиці імені Годзенка, Чубенка, Рибака та Журавля
Перейменувати загалом мають 7 вулиць. Назвати їх планують на честь людей, які за життя відстоювали українські ідеї. Серед них – військові, активісти й культурні діячі.
Перелік топонімів оприлюднили на Facebook-сторінці ВЦА селища Зайцеве.
Зокрема, вулицю Артемівську планують перейменувати на честь старшого сержанта ЗСУ Дмитра Годзенка. Він загинув 31 березня 2016 року під час боїв з окупантами у Зайцевому. Годзенку присудили звання Народного героя України та нагородили орденом “За мужність” II та III ступеня. Пам’ятник військовому встановили у Києві.
Вулицю, яка нині носить прізвище радянського революціонера Дибенка, збираються переназвати на честь 16-річного краматорського школяра Степана Чубенка, який став жертвою бойовиків. Хлопця вбили за проукраїнську позицію у 2014 році. Українська влада посмертно нагородила Степана орденом “За мужність” III ступеня та званням Народного героя України. На згадку про нього щорічно проводять конкурс “Юний самовидець”, де визначають найкращі роботи юних журналістів.
Вулиця імені російського вченого Петра Загорського, який народився у нинішній Чернігівській області, дістане ім’я політика з Горлівки Володимира Рибака. Навесні 2014-го, коли місто окупували проросійські формування, чоловік спробував зняти прапор т.з. “ДНР” з будівлі міськради. Кілька днів потому його понівечене тіло знайшли у річці.
Володимирові Рибаку посмертно присудили звання Героя України та вручили орден “Золота Зірка”.
Вулиці імені радянського партизана Руднєва хочуть присвоїти ім’я українського розвідника Дмитра Красногрудя. Він підірвався на невідомій вибухівці під Зайцевим 13 липня 2020 року. За життя боєць отримав медалі “За військову службу Україні” та “Захиснику вітчизни”, а після смерті його нагородили орденом “За мужність” III ступеня.
Для вулиці на честь більшовика Мартина Лациса також дібрали іншу назву – імені Ярослава Журавля. Майже рік тому 40-річного уродженця Дніпропетровщини поранили в ногу бойовики, коли він намагався евакуювати тіло Дмитра Красногрудя з поля битви під Зайцевим. Ярослав помер від крововтрати, не дочекавшись допомоги. Суд зобов’язав ДБР розслідувати можливу бездіяльність президента, яка призвела до загибелі чоловіка.
Ярослав Журавель посмертно отримав орден “За мужність” III ступеня.
Вулицю Полєтаєва хочуть перейменувати на честь 15-річного харків’янина Данила Дідіка. У лютому 2015 року хлопець разом з іншими громадськими активістами вирушив на ходу на підтримку єдності України. Колона пройшла близько 100 метрів, але марш перервав вибух. Данило та ще троє людей отримали травми, несумісні з життям. Юнак помер у лікарні, не приходячи до тями.
Пам’ять про Данила вшанували орденом Народного героя України. На його честь встановили меморіальну дошку в Харкові.
Вулиця Червоних партизанів зватиметься на честь художника-скульптора і педагога Миколи Мухіна, який народився в Зайцевому. Митець створив образи українських князів, запорозьких козаків і чумацького побуту. Його твори брали участь у виставках як в Україні, так і за кордоном – у Німеччині та США, куди він згодом емігрував.
Пропозиції та зауваження щодо перейменування прийматимуть до 3 серпня за адресою: вул. Станція Майорська, буд.15а, смт Зайцеве, Бахмутський р-н, Донецька обл., 84692 або на електронну адресу: [email protected].
Нагадаємо, у 2019 році у Зайцевому перейменували ще 4 вулиці, які носили імена радянських діячів. Тепер на мапі селища замість них є вулиці Овражна, Поперечна, Садова і Степова.
Читайте також:
- Володимир В’ятрович у Бахмуті: Найважливіші 10 тез про звільнення України від російського впливу
- Ілліча – на аукціон. У Слов’янську збирають підписи, щоб продати пам’ятник Леніну
- Трималися без декомунізації 5 років. На Костянтинівському вокзалі зняли табличку герою СРСР
- Конституційний суд визнав законною декомунізацію. Чи провели її на сході
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.