Сезон грипу 2020-2021: що треба знати про вакцину, чому варто зробити щеплення та що для цього потрібно


image
Фото з відкритих джерел

Щороку в осінньо-зимовий період підвищується ризик підхопити грип. Цієї осені до сезонних захворювань долучився коронавірус. Але проти нього вакцини поки що не винайшли, тоді як від грипу прищепитися можна й потрібно. Як це зробити та що треба знати про вакцини проти грипу – дізнавайтеся в матеріалі.

 

Про особливості щеплення від грипу Вільному радіо розповіла головна лікарка Бахмутського центру первинної медичної допомоги Світлана Шабаліна.

Хоча вакцинація проти грипу не входить до національного календаря щеплень, підхопити вірус та отримати ускладнення може кожен. Наразі щеплення від грипу – це найкращий інструмент профілактики цього захворювання.

За даними ВООЗ, вакцинуватися варто кожного року, адже вірус постійно змінюється й минулорічна ін’єкція може не спрацювати. Крім того, імунітет від вакцинації з часом стає слабшим. Краще за все робити щеплення, поки сезон грипу не розпочався. Тобто, починати можна вже у жовтні.

Цьогоріч буде 4 вакцини від грипу:

  • Ваксігрип Тетра (4-валентна)
  • Інфлювак (3-валентна)
  • GC Flu (4-валентна)
  • GC Flu (3-валентна)

Для довідки:
Валентність вакцини – це кількість хвороб або штамів хвороби, від якої захищатиме препарат. Відповідно, чим вища валентність, тим вакцина краща. Чотиривалентна вакцина спрямована проти вірусу грипу типу А (H1N1 та H3N2), та типу B (Washington та Yamagata). Саме ці штами грипу курсуватимуть упродовж цього епідсезону.

“Чотиривалентна вакцина дає більший захист. Вакцини постійно розвиваються і вдосконалюються, але й тривалентної буде достатньо, щоб пережити грип цього року”, – пояснює головна лікарка Бахмутського центру первинної меддопомоги.

Чотиривалентний препарат дорожчий, зазначає лікарка. Минулого року “Ваксігрип Тетра” коштував у районі 350-380 грн.

“В цьому році ми плануємо найближчим часом закупити вакцину для медичних працівників. До речі, я не буду чекати, поки з’явиться 4-валентна. Щойно будь-яка вакцина з’явиться на ринку, я її буду купувати. Краще синиця в руках, аніж журавель у небі”, – стверджує Світлана Шабаліна.

За її словами, лікарі вже готові до проведення щеплення, але вакцину ще не завезли. Вона має з’явитися в аптеках найближчими тижнями. Через те, що антиген вірусу постійно змінюється, склад препаратів також оновлюють. Тому перш ніж вийти у продаж, вакцина має пройти перевірку.

Тим, хто планує зробити щеплення від грипу, спочатку треба зв’язатися з сімейним лікарем (номери телефонів по Бахмуту можна подивитися тут) та дізнатися, коли можна вакцинуватися. Далі може бути 2 варіанти дій:

Варіант 1. Якщо аптеки передаватимуть вакцину лікарням, треба заплатити за неї в аптеці та прийти до лікарні з чеком.

Варіант 2. Якщо вакцина буде зберігатися в аптеці, то препарат можна буде придбати безпосередньо там. Разом із дозою вам видадуть термоконтейнер, в якому вона залишатиметься придатною для використання. Також аптекар обов’язково має дати чек – в ньому вказується дата придбання препарату.

“Якщо в нас буде багато людей, які готові щепитися, то я готова брати цю вакцину на відповідальне збереження, аби люди з цього приводу не турбувалися”, – говорить головна лікарка Бахмутського ЦПМД.

Після придбання вакцини приходьте в медзаклад. Лікар огляне вас та направить до кабінету щеплень.

Нагадаємо, в інтерв’ю Вільному радіо Світлана Шабаліна розповідала, що прищепитися від грипу значно дешевше, ніж лікувати його.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: