Шахтарі зі сходу вимагають від влади погасити заборгованість по зарплаті

Анна Сердюк
2019-07-31 16:00

image
Фото: Михайло Волинець

Працівники підприємств ВП «Шахта 1/3 Новогродівська» та ДП «Селидіввугілля» провели збори трудових колективів. Говорили про гроші: держава заборгувала своїм працівникам чималу суму. Гірники вирішили звернутися до президента України.

 

Як розповів Вільному радіо голова Незалежної спілки гірників України Михайло Волинець, лист-звернення до президента написали два тижні тому, але відповіді ще не отримали. Підтримали шахтарів Донеччини і їхні колеги. 

“Лист підписали всі керівники вугільних підприємств, представники Міністерства (Міненерговугілля, ред.) та профспілок, у тому числі регіональних”, додав Михайло Волинець.

За його словами, шахти працюють успішно та виконують план, але коштів від держави не отримують. Щоб не віддавати гроші, в хід йдуть різні прийоми. Наприклад, шахта “Капітальна” місяць простояла без роботи, тому що від керівництва вимагали сплатити борг за інше підприємство. Це призвело до того, що працівники були змушені влаштувати акцію протесту з перекриттям траси.

Наразі гірники Донеччини чекають на дії від влади. 

“Зараз представник президента при Кабінеті Міністрів намагається в ручному режимі врегулювати ситуацію, домовлятися з прем’єром та з приватними підприємствами. У понеділок провели нараду за закритими дверима. Завтра (01.08.2019, – ред.) на рівні кабміну приймуть рішення виділити 450 млн грн на часткове погашення заборгованості по зарплаті”, анонсує Михайло Волинець.

Зазначимо, за даними профспілки гірників, загальний борг по зарплатах становить понад мільярд гривень.

Нагадаємо, уряд вже кілька разів в 2019 році виділяв додаткові кошти на погашення заборгованості по зарплатах шахтарів. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: