Шахраї виманюють гроші у родичів зниклих людей. Як не стати жертвою злочинців
Через повномасштабний напад Росії багато українців втратили зв’язок зі своїми рідними, яких шукають за допомогою соцмереж і чат-ботів. Особисті дані, що опинилися у відкритому доступі, використовують злочинці.
Про це повідомляє поліція Донеччини.
Як діють шахраї
Вже є випадки, коли телефонні шахраї виманювали гроші під приводом вивезення людей з гарячих точок або “на лікування”. Зловмисники стверджували, що людина, яку шукають, опинилася у лікарні, і пропонували передати для неї гроші.
У розпачі родичі віддавали усі заощадження, щоб врятувати близьку людину або евакуювати з осадженого міста.
Насправді ж такі “рятівники”, як правило, перебувають у тюрмі та маніпулюють почуттями доведених до відчаю людей, щоб збагатитися.
Що робити
Аби не потрапити на гачок аферистів, які наживаються на чужому горі, поліція рекомендує не залишати свої персональні дані та дані рідних у відкритому доступі.
Про зникнення близької людини повідомляйте до поліції за номером 102 або 0 (800) 50-02-02, де вам допоможуть скласти план подальших дій та приймуть заявку про зниклого. Не викладайте дані у сумнівні чати. Не довіряйте незнайомцям, які пропонують допомогу за передоплату.
Якщо людина зникла у Маріуполі, заповніть цю Google-форму. Її створили в Донецькій обласній адміністрації спеціально для людей, які не можуть додзвонитися до своїх рідних. Детальніше про це можна прочитати за посиланням.
Також в Україні створили спеціальні Telegram-боти для допомоги дітям, які під час війни втратили батьків та для тих, хто знайшов загублених.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.