Шахти Донецької області заборгували своїм співробітникам мільйони гривень. Шахтарі намагаються відсудити зароблені гроші. Розповідаємо, які саме вугільні підприємства очолюють рейтинг зарплатних боржників, що про них відомо та скільки вони винні своїм працівникам.
Дані про заборгованість із заробітної плати журналісти Вільного радіо дізналися з Єдиного реєстру боржників.
Серед найбільших боржників по зарплаті в Україні — шахти Донецької області.
Очолює цей список ДП “Вугільна компанія “Краснолиманська”, яка заборгувала своїм співробітникам понад 35 млн грн зарплати. Шахтарі, які недоотримали гроші, судяться з підприємством. За даними порталу Youcontrol, щодо боргів зараз відкриті 758 виконавчих проваджень.
Протягом останніх трьох років на “Вугільну компанію “Краснолиманську” подавали до суду 484 рази. Загалом вона пов’язана з 694 справами, три з яких кримінальні. Вони стосуються:
Компанія зареєстрована у 2001 році, працює у Родинському Донецької області. Її керівника Михайла Харчевського призначили на посаду місяць тому. Шахта неодноразово фігурувала в матеріалах журналістів-розслідувачів. Зокрема, йдеться про те, що вугілля держшахти “Краснолиманська” продавали на державне “Центренерго” з додатковою маржею.
ДП “Селидіввугілля” недоплатило шахтарям майже 29 млн грн.
Підприємство розташоване у Селидовому, зареєстроване у 2005 році. Його керівник — Сергій Кобиляцький.
За три роки на компанію подали до суду 252 рази. Вона пов’язана з 6 кримінальними справами, в тому числі щодо:
Щодо компанії відкриті 1246 виконавчих проваджень.
Вільне радіо писало про те, що ймовірну розтрату бюджетних грошей на “Селидіввугілля” розслідували роками, втім підозрюваних не знайшли.
Майже 10 млн грн заборгувало співробітникам ДП “Торецьквугілля”. Компанія розташована в Торецьку, зареєстрована у 2005 році. Керівник — Володимир Юхименко.
90 разів за останні три роки на шахту подавали до суду. Вона має стосунок щонайменше до семи кримінальних справ, у тому числі щодо:
Щодо підприємства відкриті 486 виконавчих проваджень. “Торецьквугілля” журналісти-розслідувачі згадували у матеріалі про те, що підприємство “замовило сину своєї завгоспки неіснуючі в природі труби за завищеною ціною”.
ДП “Шахтоуправління “Південнодонбаське №1” недоплатило шахтарям понад 7 млн грн. Шахтоуправління розташоване у Вугледарі, де зараз тривають активні бойові дії. Зареєстроване підприємство у 2006 році. Зараз його очолює Сергій Носко, він на посаді тимчасово, доки не повернеться з військової служби попередній керівник Олександр Стойловський.
Протягом останніх трьох років на шахтоуправління подавали до суду 90 разів. З підприємством пов’язані кримінальні справи, в тому числі щодо:
Щодо компанії відкриті 492 виконавчі провадження. Шахтоуправління згадується у розслідуванні про корупцію у вугільній промисловості України за часів президентства Петра Порошенка.
Ще 3,4 млн грн заборгувало співробітникам ДП “Макіїввугілля”. Це підприємство працює з 2003 року, розташоване у тимчасово окупованій Макіївці, зараз зареєстроване в Києві. Очолює шахту Олександр Вакуленко. Щодо компанії відкриті 179 кримінальних проваджень.
Протягом останніх трьох років на шахту двічі подавали в суд. Компанія пов’язана з кримінальними справами, в тому числі:
Цю шахту теж неодноразово згадували у журналістських розслідуваннях. Зокрема, йдеться про те, що вже під час окупації Макіївки державний “Укрексімбанк” видав кредит бізнесмену, компанія якого сплачує податки у т.з. “ДНР” і ремонтує обладнання для “Макіїввугілля”.
Нагадаємо, виробниче обладнання для шахт без сплати ПДВ зможуть завозити до України підприємства цієї галузі, які працюватимуть у Донецькій, Луганській, Львівській та Волинській областях. Ініціативу запровадили для приваблення інвесторів до вугільних регіонів України та забезпечення місцевих роботою.