Підтримати
У Сєвєродонецьку відкрили притулок для жінок з дітьми у скруті
Фото: Facebook/СОС Дитячі Містечка Україна

У прихистку мамам надаватимуть психологічну та фінансову підтримку. Так вони зможуть подолати складнощі, а діти залишатимуться в сім’ї.

 

У притулку, який відкрив фонд “СОС Дитячі Містечка Україна”, є нова кухня, сантехніка та косметичний ремонт. Приміщення виглядає, як типова квартира для оренди, яка чекає на нових мешканців. Але плату за це житло не братимуть.

“Ми з 2012 року здійснюємо в області програму “Укріплення сім’ї”. Це така комплексна допомога вразливим сім’ям, щоби вони самостійно справлялися зі своїми проблемами та не віддавали дітей в інтернати. І цей притулок буде одним з допоміжних засобів підтримати сім’ю у кризовій ситуації”, — розповідає Вільному радіо директор “СОС Дитячі Містечка Україна” Сергій Лукашов.

У Сєвєродонецьку відкрили притулок для жінок з дітьми у скруті

У Сєвєродонецьку відкрили притулок для жінок з дітьми у скруті

У Сєвєродонецьку відкрили притулок для жінок з дітьми у скруті

У Сєвєродонецьку відкрили притулок для жінок з дітьми у скруті
Фото: Facebook/СОС Дитячі Містечка Україна

Він зазначає: житло даватимуть родинам досить вибірково. Одночасно поселити в притулку можуть лише чотири родини впродовж пів року. Кандидатів обирають через співбесіду. Заселятимуть тих, кому можна допомогти повернутися до нормального життя.

Мешканцям будинку надаватимуть психологічну, соціальну та матеріальну допомогу, покроково відновлюючи самостійність сім’ї. Основну частину роботи з жінками проводитимуть поза притулком.

“Притулок — це не самостійна окрема послуга. Це елемент цілої мережі послуг, які ми надаємо в області для вразливих сімей з однією загальною метою: щоб діти не опинялися поза сім’єю, щоб зберігати сім’ю разом, щоб діти залишалися з мамою. Для цього у нас є ціла низка послуг, і притулок буде одною з них”, — пояснює Сергій Лукашов:

Такий метод адаптації “Дитячі містечка” вже використовують у своїх центрах соціальної допомоги в Старобільську, Сєвєродонецьку та Станиці Луганській. Але жити там не можна. В центрах є лише консультації.

Щоб для жінок все було безкоштовно, фонду допомагають донори — поодинокі волонтери,  громадські організації, великі й маленькі компанії. Наприклад, бельгійський студент українського походження Ярема Венгинович проїхав з Брюсселя до Тернополя велосипедом та зібрав понад 9 тисяч євро.

“Цікаво було побачити, як “СОС” підтримує дітей, як вони роблять таку добру справу і надають допомогу. Бо без тієї допомоги діти не мали б можливості розвиватися так швидко. Так що добре, що я туди поїхав, сам все побачив. Мене познайомили з програмою, мені це було дуже важливо”, — розповідає Ярема в інтерв’ю Вільному радіо.

Зазначимо, благодійна організація “СОС Дитячі містечка” — міжнародна. У світі вже є 530 таких “містечок”, де діти-сироти живуть у прийомних сім’ях. Ця ж організація підтримує батьків. І хоча зараз всі місця в притулку Сєвєродонецька вже зайняті, подати заявки з проханням про допомогу можна і зараз. Ось сторінка організації у Facebook.

Читайте також:


Завантажити ще...