Схованка від насильства: як функціонує профільний центр для жінок? (РЕПОРТАЖ)

Незабаром в області мають відкрити ще 1 схованку від тиранів, де можна заночувати або навіть пожити, і кілька кімнат для консультацій з психологом.

 

Про це повідомляє пресслужба Донецької облдержадміністрації.

Новий притулок для жертв домашнього насильства мають відкрити в Іллінівській громаді. А спеціалізовані центри соціально-психологічної консультації у Курахівській, Дружківській, Слов’янській та Званівській громадах. 

Крім того, оперативнішими мають стати мобільні бригади притулків у Бахмутській, Мангушській, Маріупольській та Мирноградській громадах.

Для довідки:
Згідно з положенням Кабінету міністрів України, мобільна бригада — це фахівці, які консультують жертв домашнього насильства у режимі онлайн телефоном або виїжджають до них прямо додому. В разі необхідності працівники мобільної бригади можуть їхати разом представниками соціальних служб або поліцейськими.

На ці проєкти з державного бюджету виділили вже 15,5 млн гривень.

Згідно з даними порталу публічних закупівель Prozorro, засвоювати гроші почали вже Званівська та Мангушська громади. Званівська сільська рада оголосила тендер на ремонт частини приміщення старої амбулаторії. Там і хочуть розташувати спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування. Її розташують по вулиці Зелена, 3. І на це наразі має піти 422 тис грн.

А мангушський “Центр надання соціальних послуг” шукає підрядника, який продасть їм автомобіль мінівен або позашляховик, який і віддадуть притулку для мобільної бригади. На це виділяють 1 млн грн.

Зазначимо, за даними ОДА, на перше півріччя цього року на Донеччині 4554 людини звернулися по допомогу через домашнє насильство або насильство за статевою ознакою.  

Нагадаємо, невдовзі у Бахмутській громаді має з’явитись притулок для жертв домашнього насильства. За даними профільних посадовців, лише за перші місяці цього року до Бахмутського відділу поліції звернулися тисячу людей із заявою про насильство у сім’ї.

Додамо, Вільне радіо робило інтерв’ю із психологом, яка розповіла, чому відбувається насильство в сім’ї, як розпізнати його на ранніх стадіях, та які є шляхи вирішення цієї проблеми.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...