Пільгова іпотека для ВПО
Людина рахує гривні в готівці. Ілюстративне фото: "РадіоТрек"

В уряді кажуть, що майже третина виділених на програму коштів вже повернулася до українського бюджету з податками, які сплатили підтримані підприємці.

 

Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки.

Переможцями вже третьої у 2024 році хвилі програми “Власна справа” стали ще 462 українці, держава виплатить їм загалом 111 млн грн у вигляді грантів. Ці кошти можна витратити як на створення нового, так і розширення вже наявного малого бізнесу.

Найбільше переможців цієї хвилі грантоотримувачів походять з Львівщини  (62 людини), Київщини (40 людей), Сумщини (35 людей), Рівненщини (29 людей) та самого Києва (49 людей). Більшість з них планують витратити гроші на придбання обладнання.

Оптова та роздрібна торгівля та ремонт автомобільних засобів — це найпопулярніші сфери діяльності серед переможців третьої хвилі, загалом переліченим займаються 167 з них. Ще 79 переможців обрали для себе тимчасове розміщування й організація харчування, а 56 — переробну промисловість.

“Від початку дії грантової програми [у липні 2022-го]“Власна справа” маємо вже 14 600 грантоотримувачів, які під час реалізації своїх бізнес-проєктів створять понад 30 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни. Через мікрогранти держава інвестує в розвиток підприємництва загалом вже 3,5 млрд грн.

Це тисячі компаній, які виготовляють продукцію, надають послуги й сплачують податки до бюджету. Понад 1 млрд грн отримувачі грантів вже повернули державі у вигляді сплачених податків та зборів”, — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко. 

Хто може претендувати на участь у програмі “Власна справа”

Програму “Власна справа” впроваджують у межах державного проєкту “єРобота”. Ініціатива покликана підтримати в Україні створення нових підприємств та розвиток тих, що вже працюють. Українці можуть отримати гроші на:

  • створення власного бізнесу;
  • розвиток переробного підприємства;
  • закладення саду;
  • розвиток тепличного господарства;
  • реалізацію стартапу, у тому числі у сфері ІТ;
  • опанування ІТ-спеціальностей.

На підтримку розміром до 250 тисяч гривень можуть розраховувати люди віком від 18 до 65 років, які мають позитивну ділову репутацію та бізнес-план. Дізнатися про порядок та умови участі у програмі можна за посиланням або в центрах зайнятості вашого міста.

Нагадаємо, ветерани та їхні родини можуть отримати понад один млн грн на відкриття та розвиток власного бізнесу. Журналісти Вільного радіо розповіли, як та куди звертатися за такою допомогою.


Завантажити ще...