Протягом січня-квітня 2025 року правоохоронці зафіксували 850 можливих випадків колабораціонізму: деякі провадження стосуються однієї людини, інші — групи. Тож цифра не остаточна. Водночас минулоріч справ було майже в півтора рази більше.
Про це журналісти Вільного Радіо дізналися з даних Офісу Генерального прокурора України щодо зареєстрованих кримінальних правопорушень та результатів їх досудового розслідування.
У 2025-му до суду вже направили 96 проваджень за статтею 111-1 “Колабораційна діяльність” Кримінального кодексу України, усі — з обвинувальним актом. Якщо провину фігурантів доведуть, у залежності від обставин справи їм загрожуватиме покарання від заборони обіймати певні посади з можливою конфіскацією майна до довічного ув’язнення.
У 197 випадках правоохоронці встановили можливих винних і повідомили їм про підозру. Відомо, що два правопорушення вчинили люди, які вже мали проблеми з законом. Ще шість скоїла група людей і одне — людина в стані алкогольного сп’яніння.
У 32 кримінальних провадженнях зупинили досудове розслідування, бо слідчим не вдалося встановити місцезнаходження підозрюваних. Триває розслідування ще у 722 справах.
Ми віримо, що разом зможемо більше, тож кличемо вас долучитися до команди однодумців.
Підтримка нашої спільноти — це не просто фінансова допомога для медіа. Це інвестиція в майбутнє Донеччини та інструмент досягнення спільної мети.
Якщо ви поділяєте наші цінності та прагнете змін на краще — приєднуйтесь до нас!
Нагадаємо, засудженому за колабораціонізм жителю Лимана зменшили покарання з 15 до 11 років ув’язнення. Адвокат чоловіка довів, що не вся співпраця з російськими військами вважається колабораційною діяльністю, тож його підзахисного визнали винним за менш суворою статтею — поширення відомостей про розташування ЗСУ.
Детальніше про те, які саме дії вважаються співпрацею з окупантами і як можна оскаржити вирок за колабораціонізм, ми розповідали в матеріалі.