Що робити та куди звертатися, якщо загарбники забрали ваше житло на окупованій території
Російська агресія призводить до численних порушень прав людини, з-поміж яких — незаконне захоплення майна жителів окупованих територій. Як діяти тим, чиє житло або інша нерухомість потрапили в руки загарбників? Про це розповідаємо у матеріалі.
Усі постраждалі від незаконного присвоєння нерухомості можуть звернутися зі скаргою до Офісу генерального прокурора. Про це повідомляють у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Як подати звернення
Звернення можна подати кількома способами. Перший варіант — відправити скаргу поштою на адресу Офісу генерального прокурора: вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01001.
Другий варіант — заповнити електронну форму звернення на офіційному сайті Офісу генпрокурора: https://gp.gov.ua/ua/forms/zvernennya
Також можна зателефонувати на гарячу лінію Офісу за номером +38 (044) 200 76 24 або звернутися особисто, прийшовши в Офіс на прийом.
Що вказати у зверненні
Подаючи звернення про незаконне позбавлення нерухомості, заявник має вказати такі дані:
- свої прізвище, ім’я та по батькові;
- контактні дані;
- детальний опис ситуації.
Дізнатися, чи зареєстрували ваше звернення, можна за телефоном: +38 (044) 200 75 70.
У Мінреінтеграції зазначили: якщо вам відомо про випадки так званої “націоналізації” майна окупаційною владою, незаконного заселення сторонніх людей у житло українців на тимчасово окупованих територіях або про причетних до таких дій, ви можете повідомити про це правоохоронцям або на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером 1548.
Раніше ми повідомляли про те, що у так званій “ДНР” незаконно заарештували близько 300 тисяч житлових об’єктів. Ватажок квазіреспубліки Пушилін заявив, що йому про це відомо та він буде “розв’язувати це питання”.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.