Підтримати
Що таке ФВСО в платіжках за опалення бахмутян та чому ціни для кожної квартири різні. Роз’яснення
Фото: з відкритих джерел

В платіжках бахмутян за опалення почали виставляти нову графу для сплати ФВСО. Але сума оплати в кожної квартири різна. Ми поспілкувалися з адміністрацією теплопостачальника Бахмута та розповімо, що це за нова послуга та чому її розмір в кожного різний.

Що таке ФВСО

У квитанціях за опалення в бахмутян з’явилась графа ФВСО. Повна назва — це функціонування внутрішньобудинкової системи опалення. Відповідно, це оплата за приміщення, де проходять розв’язки системи опалення.

До нас звернулися кілька мешканців Бахмута, які розповідають, що в них ціна за ФВСО відрізняється. Наприклад, в будинку по вулиці Горбатова, 63 в трикімнатній квартирі нарахували 154 гривні, а у двокімнатній — 111 гривень. Люди обурюються, бо під’їздом користуються однаково.

“Є лічильник на кожному будинку, від показання лічильника рахується 8% на площу, яка є власністю будь-кого (квартири або приміщення для бізнесу — ред.) на функціонування внутрішньобудинкової системи опалення. І потім вже формується ціна за площею квартири. Все залежить від квадратних метрів у кожного”, — пояснює Вільному радіо заступник директора ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов.

Тобто людина, в якої 30 м² площа квартири, заплатить менше за ФВСО, ніж абонент, в якого 60 м².

Якщо немає труб для опалення під’їзду, за ФВСО все одно потрібно платити

Деякі жителі обурюються, що платять понад сотню гривень за опалення підвалу або горища, хоча в їхніх під’їздах немає батарей.

“Незалежно від того, є труби чи немає, є система опалення. Якщо її не було б, то будинок просто не обігрівався б. Є система опалення певна, труби можуть йти в підвалі, горищна розв’язка, по різному. В під’їздах вона може бути, труба, може не бути. Але є загальна система опалення будинку. І вона бере 8%”, — каже Сергій Логвінов.

Батарея в під’їзді — додаткова оплата

В будинках, де батареї є, буде ще й додаткова плата.

“Є будинки, в яких є опалення в під’їздах В них, крім функціонування внутрішньобудинкової системи опалення, ще береться опалення місць загального користування. Але в нас таких будинків небагато. Приблизно 60”, — пояснює Сергій Логвінов.

Тож, якщо в під’їздах дуже холодно через те, що, наприклад, вибиті вікна або вхідні двері у під’їзд не зачиняються — то відповідальність за це несуть власники будинків, будь то ОСББ чи керуюча житлова компанія.

Нагадаємо, нещодавно в законодавстві внесли закони, що в платіжки за опалення тепер включають й оплату внутрішньобудинкових систем опалення, адже це теплова енергія витрачається, і покривала раніше це фірма-теплопостачальник. Тепер же за ФВСО та місця загального користування мають платити мешканці будинку, незалежно від того, централізоване в них опалення, чи індивідуальне.

Читайте також:


Завантажити ще...