Зображення до посту Що залишилося від школи-колегіуму №1 в Маріуполі, яку збудували 130 років тому (ФОТО)
Школа-колегіум у Маріуполі зараз та до повномасштабного вторгнення. Колаж: Вільне радіо

Окупанти розібрали школу-колегіум №1 в Маріуполі для того, щоб знищити докази своїх обстрілів цивільних об’єктів міста, пишуть у Маріупольській міськраді, прикріплюючи до заяви фото залишків будівлі. 

 

Про зруйнування окупантами навчального закладу повідомили у пресслужби легітимної міськради Маріуполя.

На знімку видно, що від одного з найстаріших навчальних закладів Маріуполя залишилися лиш кілька зовнішніх стін, на одній з яких видно характерне для цієї будівлі півколо на даху. Даху та внутрішніх стін на фото не видно, тому, ймовірно, їх (або їхні уламки) вже встигли демонтувати.

У Маріупольській міськраді не називають дату створення фото, однак робочі на ньому носять одяг весняньо-осіннього сезону. Легітимна міська влада нагадала про руйнування, з якими довелося стикнутися навчальним закладам міста.

“Під час блокади Маріуполя, за попередніми даними, росіянами пошкоджені 90% усіх шкіл міста, тобто 54 навчальні заклади. З них 19 мають критичні ушкодження, ще 9 — практично зруйновані. Багато з цих приміщень використовувалися як укриття. У них переховувалися від російських обстрілів маріупольські родини”, — додають у міській раді.

Руїни колишньої жіночої гімназії в Маріуполі
Руїни школи-колегіуму. Фото: Маріупольська міськрада
Що залишилося від школи-колегіуму №1 в Маріуполі, яку збудували 130 років тому (ФОТО) 1
Школа-колегіум у Маріуполі зараз та до повномасштабного вторгнення. Колаж: Вільне радіо

Чим була відома знищена школа?

Будівлю Мар’їнської жіночої гімназії, йдеться у публікації на сайті mrpl.city завершили у 1894 році, це була перша жіноча гімназія в Маріуполі. Дівчата там здобували платну освіту, вивчаючи як предмети основного курсу, так і рукоділля, танці та гігієну. 

Школа-колегіум Маріуполя
Гімназія у Маріуполі в часи Російської імперії. Фото: mrpl.city

З початком розпаду Російської імперії в 1917 році гімназію закрили, щоб вже після захоплення території УНР більшовиками відкрити там у 1921-му Єдину трудову зразкову школу № 1, куди тепер пускали й хлопців.

Після початку німецько-радянської війни в 1941-му, в будівлі діяв евакогоспіталь, під час німецької окупації — німецький шпиталь. Під час відступу з Маріуполя війська Третього Рейху підпили будівлю. Вона згоріла майже дотла і знову змогла приймати студентів лиш після реконструкції, у 1951 році.

У 2005-му, вже при незалежній Україні, школа отримала статус Маріупольського навчально-виховного комплексу “Колегіум-школа №1”.

Маріупольська школа-колегіум до великої війни
Школа-колегіум в Маріуполі до повномасштабного вторгнення. Фото: mrpl.city

Нагадаємо, російські окупанти знищили в Маріуполі пам’ятний знак, встановлений до 500-річчя українського козацтва. 


Завантажити ще...