Що СБУ закидає керівництву бахмутського заводу “Вістек” та кого підозрюють силовики (інфографіка)
27 червня силовики затримали депутата облради Донеччини, якого підозрюють у фінансуванні терористів т.з. «ДНР». Тоді ж провели обшуки на бахмутському заводі «Вістек». Ми знайшли дані про загальну схему, в якій підозрюють фігурантів справи. Хто нині під слідством та до чого тут брати Клюєви — читайте в матеріалі.
Кілька депутатів облради та завод
Як вдалося з’ясувати Вільному радіо, в справі щодо фінансування терористів так званої “ДНР” фігурують 4 людини: головний підозрюваний — депутат Донецької облради 6 скликання Роман Коваленко, засновник ТОВ «Українське вугілля» Едуард Пашков, генеральний директор ПрАТ «Вістек» Ордаш Дадашов (теж депутат Донецької облради 6 скликання) та директор з маркетингу та збуту ПрАТ «Вістек». Такі дані є в опублікованому рішенні по цій справі в єдиному реєстрі судових рішень.
При цьому, підозру по справі оголосили тільки Роману Коваленко. Він же потрапив в СІЗО. Там був кілька днів, а пізніше вніс заставу.
“Там були вихідні і так співпало. Поки гроші дійшли”, — розповів Вільному радіо інший фігурант справи Ордаш Дадашов.
Зазначимо, Роман Коваленко вже в Бахмуті. Він — людина з оточення братів Клюєвих. Був помічником на громадських засадах у Сергія Клюєва в часи 5,6,7 та 8 скликання Верховної Ради. Зараз же Коваленко також член ради громадського руху “Вмєстє”, організації Андрія Клюєва. Паралельно входить до партії “Соціалісти”. Партійні представники заперечують, що пов’язані з екс-очільником Адміністрації Президента Януковича. При цьому свій з’їзд в Бахмуті провели в приміщенні штабу “Партії регіонів” та ГР”Вмєстє” (це один офіс).
Генеральний директор “Вістеку” підтверджує, що з обшуками приходили і до нього. На заводі та вдома, за словами Дадашова, вилучили телефон співробітника заводу, жорсткі диски комп’ютерів, на яких сімейні фото та турецькі серіали, а також гроші.
“Вони відповідно до ухвали суду шукали печатки, “інвойси”, рахунки, накладні, договори, що підтверджують, що ми працюємо там з сепаратистами. Ми не приховували ніколи, що ми працюємо з Російською Федерацією. Але не більше. Цих документів вони не знайшли”, — розповів Дадашов.
Суть звинувачення
За даними розслідування, депутат облради Роман Коваленко запропонував засновнику ТОВ“Українське вугілля” Едуарду Пашкову возити деталі для шахт в самоназвану “ДНР”. Фірма Пашкова зареєстрована на окупованій території, тому і стала посередником. Купувати продукцію захотіли “ГП “Донснаб” та “Уголь Донбасса”. Нині це 1 об’єднане підприємство.
Ні у Коваленка, ні у Пашкова деталей не було. Купувати їх вирішили в Бахмуті на заводі “Вістек”. Слідчі стверджують, що Роман Коваленко розповів генеральному директору заводу Ордашу Дадашову про варіант поставки на непідконтрольну територію та узгодив з ним усі ціни та деталі замовлень. Залучили до процесу, начебто, і директора з маркетингу та збуту. Саме з останнім тримали також телефонний зв’язок і напряму замовляли деталі підприємства з т.з. “ДНР”.
Везли ж товар спочатку в Росію, а звідти — на окуповану територію Донецької області. З березня минулого року так встигли передати обладнання на понад 50 млн гривень.
Свою провину фігуранти справи не визнають. Кажуть, спробують відновити репутацію через суд.
“В чому наша провина? Я не приховую, всі знають, що “Вістек” — завод, який постачав деталі на всі шахти Союзу, потім України. І, звичайно, в зв’язку з цим неподобством, війною, багато шахт залишилися по той бік. Вони користуються нашими ланцюгами і буває, я не виключаю, що дзвінки-консультації якісь були. Телефон там вилучали. Мій не вилучали, але директора зі збуту взяли телефон. Я не виключаю, що можливо якісь розмови і були. Але я вважаю, що спілкуватися з Донецьком, з фахівцями, з працівниками, інструкторами та інше — це справа така. Нехай доведуть, що це заборонено. Я вважаю, що не заборонено”, — каже Дадашов.
Проблем в торгівлі з Російською Федерацією керівництво “Вістеку” не бачить. Генеральний директор пояснює це тим, що замовлень в Україні в них майже немає. Через це і борг перед працівниками вже склав близько 9 млн грн.
“Ось мені хочеться поставити запитання і ви теж зробіть на цьому акцент, якщо будете про це писати, а чого ви (українські підприємства,- ред.) все-таки не купуєте у “Вістек”, а купуєте в Польщі, в Німеччині і в Російській Федерації через Прибалтику? Вони придумали ось: санкції проти Клюєва“, — каже генеральний директор заводу Ордаш Дадашов.
Наступне засідання по справі призначили на понеділок, 15 липня. Зараз триває досудове розслідування.
Читайте також:
Кандидат у народні депутати з Донеччини агітує за себе листівками з фото скандального Клюєва (ФОТО)
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.