Що в чергах “Ощадбанку” говорять про розведення військ (Репортаж)


image
Фото: Вільне радіо

В штабі ООС заявили, що вже ведуть підготовку до відведення українських військ вздовж всієї лінії розмежування, але сподіваються на дзеркальні дії з боку бойовиків. Журналісти Вільного радіо вирішили запитати переселенців, які приїжджають зняти гроші в Бахмут, як вони ставляться до розведення військ. Які думки у мешканців з непідконтрольної території читайте в матеріалі.

 

Ми вирішили знайти переселенців, що приїжджають зняти гроші біля одного з банкоматів “Ощадбанку”. Коли ми питали у когось з черги, бувало таке, що інші люди просто виходили з натовпу і казали, що не хочуть розмовляти на тему війни. Однак деякі все ж йшли на контакт.

Відповідь майже у всіх була однакова. Люди хочуть, щоб припинили стріляти.

“Миру всі хочемо, більше нічого. Стабільності, миру і спокою. Чути кожного дня ці геп-гап (вибухи — ред.), мені онук каже, — Бабуся, килими вибивають, стучать, стріляють. Ви знаєте, нікому ж це не потрібно”, — розповіла Вільному радіо переселенка Дебальцевого Тетяна.

Що в чергах "Ощадбанку" говорять про розведення військ

(Фото: Радіо Свобода. Serhii Nuzhnenko.  Військові ЗСУ розбирають свої позиції наближені до бойовиків біля Станиці Луганської під час розведення сил)

 

Про відведення військ вздовж всієї лінії розмежування переселенка дізналась з новин, і відреагувала на це позитивно. Каже, головне, щоб це було і з української сторони і з боку бойовиків.

“Нехай всі йдуть по домах. Я не хочу, щоб мій син або онук там воювали. Єдина Україна, тиша і спокій. Треба щоб все це закінчилось. І все, більше нічого не потрібно”, — пояснила Вільному радіо переселенка Дебальцевого Тетяна і переселенка з Горлівки Інна.

Позитивно також відреагували ще дві жінки з черги вже біля іншого банкомату.

“Чудово відносимося до цього. Вже давно потрібно їх (війська — ред.) розвести і порозганяти. Подалі, щоб один одного не вбивали, щоб люди не гинули”, — розповіла Вільному радіо переселенка. Жінка вирішила залишитись анонімною задля своєї безпеки.

“А що якщо взагалі прибрати?”, — запитала її подруга, також переселенка. “Ми не за війну, ні. Ми за мир. Дружба народів. У нас від війни кишені не наповнюються”, — додала переселенка. Вона також вирішила залишитись анонімною.

Що в чергах "Ощадбанку" говорять про розведення військ

(Фото: Радіо Свобода. Serhii Nuzhnenko.  Контрольований проросійськими бойовиками міст в Станиці Луганській під час розведення військ)

 

В цій же черзі ми зустріли переселенця з Горлівки Юрія. Чоловік не вірить, що відведення військ взагалі можливе.

“Не вийде це. Ви пробачите нам, що ми вбивали ваших хлопців? Ви не пробачите нам. В нас вулиця Захарченка (екс-ватажок т.з. “ДНР” — ред.), а у вас вулиця Бендери. Вийде це? Навіть не потрібно розводити війська, просто не стріляйте. Нехай будуть блокпости, нехай стоять там. Не ведіть війну. Республіку (т.з. “Донецьку народну республіку” — ред.) все одно прийдеться зробити”, — заявив Вільному радіо переселенець з Горлівки Юрій.

Ми також запитали людей на Костянтинівському залізничному вокзалі. Дві жінки з окупованої території розповіли, що про розведення військ нічого не чули. За лінією розмежування про це не говорять.

“Ми б повернули як було, а так я не розумію нічого”, — зазначили переселенки.

Нагадаємо, в штабі ООС повідомили, що готуються до повного розведення військ вздовж всієї лінії зіткнення на Донбасі.

В інтерв’ю виданню “Радіо Свобода” міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що розведення військ буде лише разом з бойовиками в дзеркальному режимі. Крім того, війська будуть відходити не одразу по всій лінії зіткнення, а ділянками.

Крім того, також, голова МЗС дав згоду на проведення місцевих виборів на окупованій території Донбасу. За результатами цих виборів вирішиться — чи отримає Донбас особливий статус.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: