image

Що знають про Сенцова в Бахмуті?

|
13 Липня 2018

Олегу Сенцову сьогодні 42 роки. Вже 5-й день народження він в російській тюрмі

13 липня – день народження Олега Сенцова. Один з найвідоміших українських політв’язнів Кремля голодує вже 61 день. Він вимагає визволити всіх українських політв’язнів в Росії.

Сенцов знімав кіно та писав оповідання, а зараз знаходиться на крайній півночі Росії та відбуває свій 20 річний строк. Його звинуватили в тероризмі. Як докази проти нього використали свідчення, що отримали від інших фігурантів справи. Пізніше ті заявили, що підписали їх використовуючи тортури.

У підтримку Сенцова організовують акції, за його голодуванням стежить весь світ. Навіть відомий письменник Стівен Кінг висловив свої слова підтримки політв’язнів у своєму твітері.

Сенцову виповнилося 42 роки. Якщо витримає весь термін, на волю він вийде у 57.

12 липня вперше за два роки, з’явилося відео Олега з в’язниці, де він голодує тільки 18 день. Його знайшли та опублікували Крим.Реалії. На відео в нього питають про захворювання на цингу та втрачені зуби, однак Олег скромно відповідає:”Це перебільшення, випало тільки пара зубів та скрошилося. Тут не санаторій, але цинги у мене немає.”

До дня народження Олега Сенцова активісти організували глобальну акцію, щоб підтримати політв’язня в Росії. Кожен може сфотографувати портрет режисера в своєму місті та розмістити в інтернеті цю фотокартку з хештегом #SaveOlegSentsov.

Ми вирішили запитати, що бахмутчани знають про Олега Сенцова та що хотіли б побажати йому у день народження.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: