Підтверджені випадки COVID-19 на 09.07.2020:

51 224

В Україні
(1327 померли, 23784 одужали)

748

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 258 одужали)

1319

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 594 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Школярі з ОРДЛО зможуть вступати без ЗНО, українського паспорта та атестата


image
Фото: з відкритих джерел

Свою роботу розпочали освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Вони працюватимуть до 27 вересня. За допомогою них жителі тимчасово окупованих територій зможуть вступити в українські виші та профтехи за спрощеною процедурою – без ЗНО, українського паспорта та атестата.

 

Про це повідомили під час прес-конференції  заступника Міністра освіти і науки Юрія Рашкевича.

«Освітні центри працюють в Україні з 2016 року. За цей час кількість студентів, які скористалися процедурою спрощеного вступу, суттєво збільшилася. Приміром, у 2016-му таких вступників було менше 1 тис, тоді як зараз їх вже майже 2 тис,” —  розповів Юрій Рашкевич.

Диплом, який отримають студенти при такому вступі нічим не відрізняється від інших українських дипломів.

Центри «Крим-Україна» відкрилися на базі 35 закладів вищої освіти у восьми областях: Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Харківській, Львівській, Дніпропетровській областях та місті Києві.

Центри «Донбас-Україна» працюють на базі понад 40 вишів у таких містах як Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Краматорськ, Кремінна, Кривий Ріг, Костянтинівка, Покровськ, Лиман, Лисичанськ, Маріуполь, Рубіжне, Сєверодонецьк, Старобільськ, Слов’янськ, Торецьк.

Більш докладно про навчальні заклади можна дізнатися за посиланням.

Для того, щоб вступити за спрощеною процедурою потрібно:

—  звернутися до освітнього центру;

—  подати заяву та заповнити освітню декларацію;

— скласти 3 вступні іспити – українську мову, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс);

– отримати у школі, закріпленій за ОЦ, тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців треба замінити на документ про освіту державного зразка.

Докладні інструкції можна переглянути тут.

“Якщо вступник має український атестат чи складав ЗНО, але з певних причин хоче скористатися спрощеною процедурою вступу, то він може це зробити. Тобто до освітніх центрів можна звертатися як без результатів ЗНО та українського атестата, так і з ними», – зазначила начальник головного управління вищої освіти МОН Світлана Кретович.

Додамо, що в наказах про зарахування таких вступників, їхні імена шифрують. Це роблять, щоб гарантувати безпеку абітурієнтам.

На прес-конференції нагадали, що у випадку, якщо вступник не встигне подати документи до 26 вересня, він все одно може вступити на контракт. А вже після зарахування перевестися на бюджет.

ШкоШколярі з ОРДЛО зможуть вступати без ЗНО, українського паспорта та атестаталярі з ОРДЛО зможуть вступати без ЗНО, українського паспорта та атестата

Спрощена процедура вступу 2019 для абітурієнтів з НПУТ, лінії розмежування

 

За додатковою інформацією можна звернутися на гарячу лінію Фонду “Відкрита політика” — 0 800 504 425 (безкоштовно), +38 068-951-25-13, +38 050-550-54-11 – Viber, Telegram, WhatsApp.

Нагадаємо, Горлівський інститут увійшов в топ-3 серед ВНЗ-переселенців за кількістю вступників з ОРДЛО.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: