Шок та множинні переломи ребер: судмедексперти з’ясували причину смерті “азовця” Іщенка у російському СІЗО
Наприкінці липня стало відомо про смерть військового бригади “Азов” Олександра Іщенка у російському слідчому ізоляторі Ростова-на-Дону. Окупанти буцімто не могли одразу встановити точну дату та причини смерті військовополоненого. Однак за результатами розтину судово-медичний експерт з’ясував, що український захисник помер через “закриту тупу травму грудної клітки внаслідок контакту з тупим предметом”.
Про це повідомив заступник командира бригади “Азов” Святослав Паламар.
“Підтверджено факт чергового жорстокого вбивства українського військовополоненого. Документ додаю з погодження пані Олени, дружини закатованого Іщенка Олександра Олександровича, який мобілізувався в “Азов” 27 лютого 2022 року.
Це не просто ще одне цинічне порушення росіянами Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Це удар по людській честі й гідності, по міжнародному праву, по тим принципам та цінностям, які ми відстоюємо на фронті”, — написав військовий.
Згідно з результатами розтину, які опублікував Паламар, множинні переломи ребер, шок та закрита тупа травма грудної клітки через “контакт з тупим предметом” призвели до смерті українського захисника Олександра Іщенка в російському полоні в СІЗО.
Що відомо про смерть “азовця” Олександра Іщенка
Військовослужбовця 31 липня не доставили із СІЗО на “судове засідання”, а його адвокат повідомив, що Олександр Іщенко помер.
Російський суд буцімто не отримав документів, які підтверджують смерть українського захисника. Точна дата і причина смерті зазначалися теж невідомими.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими підтвердили факт смерті “азовця” Іщенка, але не уточнили деталей.
Водночас зі слів доньки українського захисника, на момент “судового засідання” чоловік був вже мертвим дев’ять днів.
“Проте українську сторону ніхто про це офіційно не сповістив. Також не було офіційного повідомлення про причину смерті громадянина України”, — зазначав уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Нагадаємо, родини військовополонених оборонців Маріуполя закликають українську владу обміняти їхніх рідних на колаборантів. В’ячеслав Богуслаєв, Павло Лебедь та Нестор Шуфрич — лише декілька ставлеників Кремля, обмін яких пропонували родини оборонців.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.