Які посади у ЗСУ обирають жінки. Фото: Міноборони
Військовослужбовиці. Ілюстративне фото: Міноборони

Від початку роботи українських рекрутингових центрів понад 8 тисяч людей вже стали кандидатами до Сил оборони, з них 20% — саме жінки. Вони надають перевагу вакансіям, пов’язаним з роботою у штабі, медициною та БпЛА. 

Про це розповіли у Міноборони. 

Так, з початку роботи центрів рекрутингу української армії понад 36 тисяч громадян отримали консультації щодо вступу на військову службу. Станом на січень 2025-го більш як 8 тисяч людей вже стали кандидатами у лавах Сил оборони, з яких 20% — саме жінки. 

Як розповіли у відомстві, найвищий відсоток кандидаток до лав українського війська зафіксували семи областях України:

  • Чернівецька – 46%;
  • Хмельницька – 42%;
  • Тернопільська – 38%;
  • Рівненська – 33%;
  • Чернігівська – 31%;
  • Одеська – 29%;
  • Сумська – 27%. 

Водночас в онлайн-центрі рекрутингу, який працює по всій території країни, цей показник становить 37%. 

“Кількість жінок, які долучаються до Сил оборони через центри рекрутингу, демонструє їхню активну участь у захисті країни. Це ще раз підтверджує, що українське військо надає можливості для всіх, хто бажає зробити внесок у нашу спільну перемогу”, – сказав заступник міністра оборони України Сергій Мельник.

Він додав, що найчастіше жінки обирають спеціальності, які пов’язані зі штабною роботою — 24%, водночас бойових медиків, медсестер та лікарів трохи менше — 22%. Також є спеціальності, пов’язані з БпЛА — 13% та 12% кухарів. Ще 6% обирають стрілецьку діяльність, зв’язок та кібербезпеку. Найменше рекрутованих до війська жінок серед психологів — 3%.  

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо поспілкувалися з військовослужбовицями, які служать на Донеччині, й розпитали, як вони борються за свої права в армії


Завантажити ще...