Штайнмаєр спростував думки про вплив Росії на його формулу


image
Фото з відкритих джерел

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловився з приводу критики його формули.

 

Про це повідомляє Дойче Велле з посиланням на інформаційне агенство DPA.

За словами Штайнмайєра, формула має зробити виконання домовленостей простішим.

“Формула містить не що інше, як спробу перетворити великі кроки, які обидві сторони конфлікту не були готові робити, на серію маленьких”,  – повідомив Штайнмаєр.

Він зазначив, що наразі слід обговорювати дії та їх послідовність.

Штайнмаєр наголосив, що Росія ніяк не впливала на зміст формули. 

Чинний голова Німеччини висловив здивування з приводу критики його формули. За його словами, в її узгодженні брав участь п’ятий президент України Петро Порошенко.

Для довідки:
Формулу Штайнмайера три роки тому висунув тодішній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Вона передбачає проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу у відповідності до українського законодавства. Спостерігати за виборами може тільки сторона ОБСЄ, яка має зробити висновок: чи були вибори чесними і чи відповідають вони європейським стандартам. В разі підтвердження цього, Донбас автоматично має отримати особливий статус. Що передбачатиме цей статус ще не прописано.

Нагадаємо,  Петро Порошенко в ефірі програми “Рандеву” розповів про останню зустріч у Берліні, де Путін казав про формулу Штайнмаєра, написану міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. За словами Порошенка, Штайнмаєр пропонував проведення виборів, які б відповідали всім критеріям ОБСЕ, були вільними, демократичними та відповідали вільному волевиявленню громадян за українськими законами.

Додамо, міністр закордонних справ України погодився на “формулу Штайнмаєра”, яка передбачає проведення виборів місцевої влади на тимчасово окупованих територіях. Таким чином, голова МЗС дав згоду на проведення місцевих виборів на окупованій території Донбасу.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: